Dinlence için geldikleri tapulu evlerine ağyar yerleşmiş

Danimarka’de etkili Kaplan ailesi Alanya’birlikte aldıkları daireye geldiklerinde tanımadıkları tıpkısı kadının evlerinde yaşadığını görerek şaşkına döndü. Tapulu dairelerine yerleşen kişiyi çıkartamadıkları üzere otelde konakladıklarını belirten Gülay Kaplan, “Hayallerle aldığımız evimizde oturamıyoruz, engin bakıyoruz” dedi.

Danimarka’üstelik etkili Kaplan ailesi 2006 yılında Antalya’nın Alanya ilçesinde envestisman ve tatillerde bürümek için ayrımsız daire aldı. Kaplan ailesi 2019 yılına büyüklüğünde kiraya verdikleri dairelerine sonrasında müstecir almayarak tatil dönemlerinde kullanmaya karar verdi. 2021 yılının Antrakt ayında Türkiye’ye 2 haftalığına tatile gelen Kaplan ailesi evlerine gittiklerinde tanımadıkları aynı kadının yaşadığını ayırt ederek şaşkına döndü. Kaplan ailesi evin boşaltılmasını istese dahi son alamadı.

“Ailemle birçok öğün geldim ama evimizde kalamıyoruz”

Yaklaşık 8 aydır Alanya’ya temas geldiklerinde tapulu dairelerinde kalamayıp otellerde beklemek zorunda olduklarını anlatım fail Gülay Kaplan, “Gördüğünüz kabil bire bir evim var amma içeriye giremiyoruz maatteessüf. Günümüzde bibi bu şekil olayların olması tansık tıpkısı boyut. Ailemle kaç kez geldim amma evimizde kalamıyoruz. Otellerde kalıyoruz, çocuklarımı otel personellerine bırakıp, bu işlerle uğraşıyorum. 2 yıldır bir kadın evimde oturuyor. Tek kira kontratı olmadan, belgesi olmadan benim evimi karışma etmiş durumda” dedi.

2 yıldır tapu sahibinden bihaber yaşıyor

Kendisine yumruk durumda ayrımsız kadının 1-2 aylığına eşyalarını koyma izni istenildiğini tamlayan Kaplan, “Kendisini tanımıyorum. 2 yıl ilk babamın arkadaşı beni arayarak, ‘Gülay kadın çokça el durumda kalan ayrımsız sülale var. Evsiz kaldı, kendisi Ankara’evet gidiyor. Sunu aşkın 1-2 aylığına eşyalarını koyabilir mi?’ dedi. Ben dahi pandemi süreci olduğu için insanların hangi kadar mağdur olduklarını, süreduran kaldıklarını biliyordum. İyi niyetimden âlem, ‘Sunu aşkın 1-2 aylık hoppadak kayıt koyabilir. Banko kimse girmesin zira ben tatile gelince kalacağım’ dedim. Sabık sene Antrakt ayında geldiğimde bu hanımefendinin oturduğunu anladık. Su ve zindelik abonelikleri için gittiğimde bu kadının 2 yıldır dairemde oturduğunu fark ettim. Şaşkına döndüm. Evime giremedim, otellerde kaldık” ifadelerini kullandı.

“Hayallerle aldığımız evimizde oturamıyoruz, engin bakıyoruz”

Tapulu evlerine yalnız engin bakabildiklerini dile getiren Gülay Kaplan, “Bana ulaştığında evimden çıkmasını istedim. Bana sonsuz değişik beyanlarda bulundu. Ben da namına 2 hafta, 1 kamer süre verdim, esasen çıkmadı. Mabeyin ayında geldiğimde karakola her an şikayette bulundum. Onu bile çağırdılar. Orada ocak sahibi gibi davrandı. Ben utandım zira kendimi kiracı kabilinden hissetim. Çıkmadı, 8 aydır bile bitmeme ediyor ve tıpkısı cins çıkmıyor. Iyice kurulmuş benim evime, neredeyse tapumu isteyecek benden. Kenef durumdayız. Yetkililerden ilişkin makamlardan arkalama bekliyorum. Tek dobra bire bir özdek değil. Çocuklarımızla evimize giremiyoruz, otellerde sürünüyoruz. Hangi hayallerle aldığımız evimizde oturamıyoruz, uzaktan bakıyoruz” şeklinde konuştu.

Hukuki süreç başlatıldı

Ailenin avukatı İhsan Yılmayan ünsiyet mücadelesini başlattıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

“Müvekkillerim buradan zamanında bir familya almış. Danimarka’bile çalıştıkları üzere yılda bire bir ve ya iki haftalığına geliyorlar. 2020 yılından itibaren Danimarka’dan gelememe durumları var. 2 yıl sonra geldiklerinde evlerinde tek tanımadıkları bir herif oturuyor. her sözlü ve ya mukayyet kiracılık ilişkileri mevcut değil. temas dünyalık ilişkileri bulunmayan, hakeza bire bir istekleri da namevcut. Yegâne istekleri kendi evlerinde oturabilmek. Evin önündeyiz ama evde değiliz. Essah olmayan yere tecavüz suçu oluşmuştur. Adli ve idari sürecimize başlamış durumdayız. Adli ve yönetsel süreci arz acul şekilde halledip, inşallah ati yaz mevsiminde kendilerine ilgilendiren olan evlerinde dinlence yapmalarını uydurmak istiyoruz.”

Share: