Antalya’da 125 itfaiye aracı eri alımı üzere başvurular başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye kadrosunu pekiştirmek amacıyla alacağı 125 itfaiye eri amacıyla başvurular başladı. Başvuru şartlarını haiz adayların yavuklu ve kılgısal sınava katılabilmeleri amacıyla afiyet personeli nezdinde kabile ve kilogram ölçümü yapıldı.

Gazipaşa’dan Kaş’a Antalya’nın ciharıyek birlikte, hararet, sarsıntı, arama-kurtarma ve yeğin üzere rastgele soy katıksız facia ve olayda 7/24 görev işleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanlığı, yıpranmamış itfaiye erleri ile kadrosunu güçlendirecek. Büyükşehir Belediyesi, 657 Az Fehamet Memurları Kanunu’na bağımlı istihdam yapılmak üzere, İtfaiyecilik ve Cuşiş Güvenliği veya Sivil Defans ve İtfaiyecilik yöre lisans programlarından mezun olan adaylar arasından 125 itfaiye eri matlup.

“Başvurular sağlık personeli gözetiminde”

Adayların, 2020 yılı Kamu Görevlisi Güzel Sınavı (KPSS) P93 benek kabilinden sunma az 55 fakül almaları, C sınıfı sürücü belgesine filvaki olması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşının doldurmamış olması gerekiyor. Lazım şartları taşıyarak, sözlü sınava süzülmek talip adayların müracaat süreci başladı. Adaylar, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığ’ına gelerek bizzat başvurularını gerçekleştiriyor. Girişte biberli ölçümü ve HES kodu sorgulaması yapılarak içeriye alınan adayların afiyet personeli nezdinde gestalt ve kilo ölçümü yapılıyor. Koca adaylarda sunma beş altı 1.67 cm kadın adaylarda ise 1.60 cm boyunda olma şartı aranıyor.

“Kılgısal ve aday imtihan”

4-8 Teşrinievvel 2021 tarihleri arasında emek saatleri ortada yapılacak başvurular sonrasında adaylar KPSS puanlarına bakarak sıralanacak. En faziletkâr puandan başlayarak önceki 625 namzet sözlü ve kılgısal sınava çağırılacak. Sınava girmeye adalet kazanan adayların, KPSS puanları ile hangi tarihte namzet ve uygulamalı sınava gireceği 13 Teşrinievvel 2021 tarihinde büyükşehirin internet adresinden zar edilecek. Sözlü ve kullanışlı sınavlar 18-22, 25-27 Ekim ve 1-5 Teşrinisani 2021 tarihlerinde Gülveren Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde mevcut Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nda yapılacak.

3

Share: