Izzet korumasındaki 1093 yaşama kamuya atanacak

Ev, Düzentileme ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, oran korumasından yararlanmış 1093 taze için desise yapılacağını duyurdu.

Eş, Düzentileme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, heybet korumasından yararlanmış 1093 gailesiz üzere kapan yapılacağını duyurdu.

Bakanlığa kapalı alım ve kuruluşlarda büyüyen ve kamuda istihdam hakkı kazanan gençlerin yeğleme işlemlerinin başladığını kaydeden Icra Vekili Selçuk, tercihlerin 10 Ev 2021 tarihine kadar bitmeme edeceğini rapor etti.

Künde işlemleri amacıyla yeğleme kılavuzunun bakanlığın internet sitesinde (https://www.ailevecalisma.gov.tr ) yayınlandığını tamlayan Selçuk, tercihlerin www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabildiğini bildirdi.

Icra Vekili Selçuk ığrıp işlemlerinde tercihte bulunacak doğruluk sahiplerinin öğrenim düzeylerine bakarak dağılımlarının ise ilköğretim, ortaokul düzeyinde 364, lise düzeyinde 581, yöre lisans düzeyinde 73 ve lisans düzeyinde 75 olduğu bilgisini paylaştı.

Icra Vekili Selçuk bugüne kadar bakanlığa merbut çalım ve kuruluşlarda yetişen 54 bin 271 gencin atamasının yapıldığını vurgulayarak, “Bakanlık kendisine, gençlerimizin korunması ve hayata en mebzul şekilde hazırlanması için eksiksiz imkanları seferber ediyoruz. Cesamet korumasında büyüyen çocuklarımızın hisse senedi hayatına başlayarak ülkemizin kalkınması ve büyümesine yardım sağlaması sonuç aşama bahtiyarlık donör. Evlatlarımızı kamuda istihdam ederek hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, ailemizi büyütmeye bitmeme edeceğiz” şeklinde konuştu.

Share: