YÖK Başkanı’ndan adaylara: Beklentilerinin üzerindeki yerleri bile yazsınlar

Adaylarımız, zat beklentilerinin üzerindeki yerleri dahi ferah ferah yazabilirler. Ek kontenjanları ya de gelecek seneyi bekleme kadar yolları tavsiye etmiyorum. Sunma fazla 24 yeğleme hakkınız var, rahatlıkla kullanabilirsiniz

Yükseköğretim Oturmuş (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) puanı hesaplanan kamu adayların, istedikleri programlardan tercih yapabileceğini, özlük beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabileceklerini hatırlattı.

Özvar, içtimai iletişim araçları hesabından yarın başlayacak 2022-YKS yeğleme işlemlerine ilgili paylaşımda bulundu.

Sınava girip, yeğleme yapmaya adalet kazanan adayların yarından itibaren 5 Ağustos’a kadar darülfünun ve program tercihlerini yapabileceklerini hatırlatan Özvar, adaylara yönelik “sevgili gençler” hitabıyla şu ifadeleri kullandı:

“Geleceğiniz için karar vermede koca olan bu sürecin sizler, aileleriniz ve ülkemiz için kıvrak olmasını diliyorum. Puanı hesaplanan parçalanmamış adayların istedikleri programlardan yeğleme yapabileceğini uyarmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri da rahatlıkla yazabilirler. Katma kontenjanları ya dahi gelecek seneyi bekleme gibi yolları başvuru etmiyorum. Sunu fazla 24 yeğleme hakkınız var, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yeni akademik yılda kül üniversitelerimizle alay malay sizlere en ongun eğitimleri vermek üzere çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize üstün başarılar diliyorum.”

Share: