Yargıtay 493 personel almak üzere ilana bundan sonra

Yargıtay Başkanlığı, kılgılı ve sözlü sınav sonucuna göre değişik branşlarda 214 kontratlı personel ile İŞKUR aracılığıyla 279 sürekli iştirakçi alımı yapacak.

Resmi Gazete’birlikte yayımlanan ilana bakarak, Yargıtay Başkanlığı’nda istihdam yapılmak için ortaöğrenim mezunu 20, önlisans mezunu 60 ve lisans mezunu 20 zabıtname katibi, ortaöğrenim mezunu 10, önlisans mezunu 15 ve lisans mezunu 7 silahlı dulda ve düzenlilik görevlisi, lisans mezunu 13 analist, lisans mezunu 7 yapımcı ile tekniker pozisyonu için alanıyla ilişkin bildirme birkaç lise dengi mesleki ustalık öğrenime erbap 4 asansör, 3 cümbüş (faziletli gerginlik), 6 faaliyet (tehlikeli gerilim), 4 endüstriyel özişler, 4 kaynak ve dublaj, 4 makine, 4 möble, 5 maden işleri/kaynakçılık, 2 sıhhi tesisat, 3 soğutma ve iklimlendirme, 4 yapım/yüzey istila/boya branşlarında kontratlı personel alımı gerçekleştirilecek.

Ayrıca kontratlı teknikçi pozisyonu amacıyla alanıyla ait en beş altı önlisans düzeyinde mesleksel ustalık öğrenime ehil 2 makine, 2 canlılık, 1 inşaat, 4 tanıtma ve 7 bilgisayar ve elektronik branşları ile 1 kameraman istihdamı yapılacak.

Adaylar başvurularını 7-11 Haziran tarihleri beyninde “www.turkiye.gov.tr” internet sitesindeki Yargıtayın hisse senedi müracaat ilanı üzerinden e-Ululuk sistemine girerek elektronik ortamda gerçekleştirebilecek. Bizzat yahut sefer yoluyla yapılan başvurular akseptans edilmeyecek.

Başvuruda bulunacakların 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu sınavına girmiş olmaları ve ilgilendiren puan kabilinden yer birkaç 60 alması gerekiyor. Mazbata katibi ve esirgeme ve güvenlik görevlisi pozisyonu üzere de bildirme beş altı 70 fakül şartı aranıyor.

Başvurusu akseptans edilen adaylar branşlarına bakarak uygulama ve namzet sınava çağrılacak. Imtihan tarihleri ve saati ile yeri Yargıtayın genel ağ adresinden duyurulacak.

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı tıpkı bambaşka ilanla, aday imtihan muvaffakiyet sırasına göre kontratlı bütün uzmanı olarak 2 bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

Enformatik personeli için bile başvurular 21-25 Haziran tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” üzerinden e-Şevket sistemi tarafından yapılacak.

Namzet sınav sonuçlarına bakarak 279 sürekli iştirakçi alınacak

Yargıtay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam yapılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) marifetiyle aday sınav sonuçlarına bakarak 279 daima iştirakçi alımı gerçekleştirecek.

Sonsuz işçi kadroları ve müracaat şartları İŞKUR’un genel ağ sitesinde yayımlanacak. Şartları uyan adaylar, başvurularını 7-11 Haziran tarihleri beyninde Ankara İŞKUR İl Müdürlüğü Çankaya Bakım Merkezine bizzat yahut “www.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden yapabilecek.

İstihdam edilecek personelin 10’u türlü uzmanlık alanlarında maharet belgesine sahip aşçı, 7’si iz yüksekokullarının turizm ve otelcilik bölümü veya ikram hizmetleri bölümü mezunu garson, 13’ü meslek liselerinin peyzaj bölümü mezunu yahut ortaöğretim mezunu olup beceri yahut kalfalık belgesine cemaat bahçıvan, 249’u ise bildirme birkaç ilköğrenim mezunu doğmak gibi arılık görevlisi olacak.

Rastgele aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bire bir çığır koluna başvurabilecek ve hoppadak Ankara’da ikamet edenler müracaat yapabilecek. Başvurularda adayların Adrese Dair Şahıs Taşıt Sistemi’nde kayıtlı olan bir numara yerleşme yeri adresi dikkate alınacak.

Yargıtay, 214 sözleşmeli personel ve 279 daima iştirakçi matlup

Müracaat süresi içerisinde ikametini Ankara’ya haiz adayların başvuruları akseptans edilmeyecek. İkamet değişikliğiyle ilgilendiren olarak Adrese Dair Nefer Kayıt Sistemi’nden yapılan sorgulamada Can Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi anne alınacak.

Yöre lisans düzeyindeki işçi talebine ilişkin KPSS nokta türünden 60 ve eğin benek almış olanlar başvurabilecek ve İŞKUR aracılığıyla KPSS puanı yeryüzü faziletli olan adaydan başlanılarak, yıldızlı aksiyon sayısının 4 tiran namzet cetvel halinde Yargıtaya gönderilecek ve bu adaylar için kura çekimi yapılmayacak.

KAPAT X

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki başvuruların topu topu ise ad çekme çekimi için Yargıtaya gönderilecek. Noter kurasına katılacakların anatomi listesi “www.yargitay.gov.tr” adresinde ayrıca duyurulacak.

İŞKUR aracılığıyla bildirilen başvurular arasından istihdam edilecek kadro sayısının 4 kalpsiz namzet temel, 4 dinsiz namzet da sakınma yerine kâtibiadil nezdinde çekilecek ad çekme sonucunda belirlenecek. Kura çekimi Yargıtay Başkanlığı Konuşma salonunda 18 Haziran Cuma günü saat 09.00’üstelik yapılacak.

Kura sonucunda belirlenen adaylar ile yöre lisans düzeyindeki iştirakçi talebiyle ait adına İŞKUR eliyle bildirilen listede düz alan adaylar belgeleri incelendikten sonraları aranan şartları taşımaları halinde namzet sınava bağımlı tutulacak.

Namzet sınavın ahit, saat ve yeri ile sınava katılmaya türe kazanan adayların listesi Yargıtay’ın internet sitesinde ilan edilecek.

Share: