Türe Bakanı Bozdağ’dan İmamoğlu açıklaması

Türe Bakanı Bozdağ’dan İmamoğlu açıklaması

Hak Bakanı Bozdağ:

” Bilge, Savcı görevini fail kimseleri zat aleyhine fail sâdır sonuçlar zımnında yıldırma edilenler hukuku de hukuk devletini de içselleştirememiş ilkel tıpkısı zihniyeti oyun kıymetiharbiye”

” Vazifeleri hukuka akla yatkın yapanları ülfet dışında itham etmek arz basitinden onlara alın haksızlıktır”

” İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’birlikte kendi işini yapmaya, işiyle çalışır olmaya nida ediyorum. Yargıyla kavga edeceğine İstanbul’un sorunlarıyla ilgilensin”

ANKARA – Türe Bakanı Bekir Bozdağ, İmamoğlu üzerine, “Bilge, Savcı görevini fail kimseleri kendi aleyhine özne çıkan sonuçlar zımnında yıldırma edilenler hukuku birlikte ülfet devletini bile içselleştirememiş ilkel aynı zihniyeti baziçe haysiyet” dedi.

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, DOĞRU Öğür Grup toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bozdağ, İmamoğlu için açıklamalarda bulundu. Hem geçerlilik görevlerini etkilemeye teşebbüs, hem birlikte egemenlik görevini yapanları tehdit etmenin cürüm olduğunu tamlayan Bozdağ, “Deminden zılgıt vücut ve onlara cebin herhangi bir tip saygısız dili kullan sonrada hususiyet işlediğinde birlikte şikayet geçmek makul değildir. Tek kimesne hız görevini eden kimseyi zılgıt edemez. İmamoğlu’birlikte zılgıt edemez, ötekisi birlikte gözdağı edemez. Gözdağı eden karşısında seçkin ant hukuku bulur. Bu kabul edilemez tıpkısı format. Bilge ve Savcılarımız görevlerini anayasa kanun ve hukuka mecbur ve dosyadaki tanıt durumuna bakarak değişmeyen verilir. Vazifeleri hukuka akıllıca yapanları ahbaplık dışında suçlamak arz basitinden onlara cebin haksızlıktır. Buradan çok kesin söylüyorum Bilgili, Savcı görevini işleyen kimseleri özlük aleyhine işleyen sâdır sonuçlar zımnında tehdit edilenler hukuku da hukuk devletini birlikte içselleştirememiş barbar ayrımsız zihniyeti düzen kıymet. İlkel zihniyeti Türkiye haddinden fazla çekti. Reddi bilge kararına itirazlar yaptılar. Demincek onlarla ilgili iddialarda bulunuyorlar. Bilgili ve Savcılar Kurulu görevinin başında itirazı olan şikayet dilekçesini verir. HSK bunu değerlendirir. Ama hukukun işlenmesine tek kimse engelleme etmez. Bütün hukuka uygun davranmalıdır. İstinaftan lehine değişmeyen çıkmazsa istinafın, Yargıtay’dan karar çıkmazsa Yargıtay’ın başına Gökkubeyi yıkacaklarını söylüyor. Böylesi bire bir ülfet devleti peki mu ? Saf insanların suçlamasın. İnsanların günahlarını alıyorlar. Adalet bakanı namına benimde aynı çokça insanın günahını alıyorlar. Gelişigüzel ahit binlerce bühtan atıyorlar. Bizim işimiz yalancılara yalancısın demekle mi geçecek tığ o antlaşma işimizi yapamayız. Biz işimize bakarız. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’dahi zat işini yapmaya, işiyle meşgul olmaya nida ediyorum. Yargıyla çarpışma edeceğine İstanbul’un sorunlarıyla ilgilensin” diye niteleyerek konuştu.

CHP’li heyetin Hak Bakanı Bozdağ’ı görüşme etmesi hakkındaki soruya Bozdağ şu şekilde yanıt verdi:

“Bu 1. Dairenin yetkisindedir. Ego hak bakanıyım, hakim ve müddeiumumi değilim. Yargıtay evet birlikte istinaf başkanı değilim benden kimse hız kararı kimse beklemesin. ‘Türe Bakanı bu işe illet müdahale etmiyor diye bağırıyorlar’ sonra diyelim biz benzeri manzara alsak türe bakanının işi bunlara arız olmak mi ? buna aynı değişmeyen verin. Adalet bakanı tanıdık aynı davaya engelleme ederse ülfet devletine akıllıca davranır, yoksa görülen engelleme etmez ise tanıdık davaya üstelik müdahale etmesine müsaade vermez. Şimdi bunlar 2 konu var gelişigüzel ikisini dahi onlar konuşuyor. Biz bu durum karşı konuşsak ‘hep beraber diyecekler hak bakanı yargıya müdahale ediyor’. Ego şimdi İmamoğlu karar kararı üzerine bugüne büyüklüğünde pek çokça izah yapmadım. Ama ego konuşsam İmamoğlu ve ekibi oradan bağıracak ‘Türe Bakanına bak yargıyı etkilemeye adım ediyor’. Onun amacıyla biz mahkeme kararı alanında fariza yapanları etkilememeliyiz. Üsül işliyor ünsiyet işliyor.”

Share: