İçişleri Bakanı Aristokrat, İBB Başkanı İmamoğlu’nun terlemesiyle orostopolluk geçti

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu arasındaki ‘terör soruşturması’ tartışması alevleniyor. Geçtiğimiz günlerde arka arkaya basın açıklaması düzenleyen düet, bugün da tekrar kameralar karşısına geçerek birbirlerine müteveccih kaba söylemlerine devam ettiler.

“SELPAK VAR MI ARKADAŞLAR?”

Sabahleyin saatlerinde kameralar karşısına geçen İmamoğlu, Nazır Soylu’yu erek alarak hakkında cürüm duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Gün Ortası saatlerinde matbuat toplantısı düzenleyen Aristokrat ise İmamoğlu ve sormaca üzerine türlü söylemlerde bulundu. Nazır Soylu, ayrımsız meydanlık muhabirin sorusunu dinlerken ise gözleriyle masaya baktı. Soruyu yanıtlamadan evvel ise mütebessim Vekil, “Selpak var mı rüfeka terimi sileceğim. Çok geçişsiz birkaç da yetmiyor.” dedi.

“KIMI ZAMAN TERLEMİŞ”

Soylu açıklamasının devamında ise şunları söyledi: “Tabiatıyla şehremaneti başkanlığının sorumluluğu var. Hem terörden uzak eğlenme hem da alet olmama durumu var. İBB Başkanı kimi vakit terlemiş, alnını kaldırmak zorunda artmış, kaybettiği itibarı, hizmet yapamadığı amacıyla tarihin yer rate şehremini namına nitelendirilen, İETT otobüslerini çalıştırmaktan, çöp toplamaktan mahrum hakeza bire bir şehremini tabii ki bunları kapatabilmek için İstanbul’a sargı açığını kapatabilmek amacıyla, etki kararından bulamadığı mağduriyeti buradan bulacak.”

Share: