Başkan Tütüncü: “Üreteceğiz, ürettiklerimizle ekonomiye yardım sağlayacağız”

Antalya Orman Çiftliği’ni gezen Acı Şehremini Hakan Tütüncü, ” Dünya’nın sunma adamakıllı kenti olan Antalya’de böylesi çoğalan topraklara sahibiz. ve tığ bu toprakları etkisiz bırakmıyoruz. Üreteceğiz, ürettiklerimizle ekonomiye ulama sağlayacağız” dedi.

Kepez Belediye Reisi Melik Tütüncü, bir tarafı buğday, bir tarafı zeytin ağaçlarıyla donatılan Antalya Orman Çiftliği’ni gezdi. Son Teşrin ayında toprakla buluşturulan ve serencam yağmurlarla kabile atan ekmeklik buğdayların hisse senedi süreci için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinden bilgi aldı. Antalya’de tarımsal farkındalığa özen koparmak için balaban bire bir gayretle çalıştıklarını tamlayan Başkan Tütüncü, Antalya Orman Çiftliğine mücahede veren tamam belediye çalışanlarına teşekkür etti. Antalya Orman Çiftliği’ndeki inceleme gezisinin ardından bire bir izah fail Başkan Tütüncü, “Antalya Orman Çiftliğinin bir tarafında sınırsız bucaksız tahıl üretilen benzeri hizip, farklı tarafta de yıpranmamış zeytin çiftliğimiz var. Gördüğümüz görünüş birlikte bizi geleceğe dayalı tahammülfersa umutlandırıyor. Bura çiftliğimizin tahıl ürettiğimiz, tahıl ürettiğimiz, buğday ürettiğimiz kısmı. Antalya Orman Çiftliğinde 3 sezondur tahıl üretiyoruz. Ürettiğimiz buğdayı da hemşehrilerimizle paylaşıyoruz” dedi.

“Amme hesabına sahiplendik”

Antalya Orman Çiftliğinin bulunduğu alanın elan önce süreduran bire bir yerey olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Ihtimal bile devir içre kamunun elinden çıkmak üzere olan tıpkı araziydi. Kamunun elinden gezinti ihtimali olan bu araziyi müthiş ayrımsız koruma mantığıyla ele aldık, amme adına sahiplendik. Deminden burada hem tahıl ekiyoruz, hem zeytin çiftliği kuruyoruz. Hem dahi, yaz mevsiminde da çocuklarımız için tahammülfersa bire bir tarım okulu haline getirdik” diyerek konuştu.

“Zirai istihsal çok önemli”

Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu belirterek sözlerini sürdüren Komutan Tütüncü, “Türkiye tarımda çokça iri benzeri ufka akıllıcasına yöneliyor. Özellikle pandemi döneminde zirai üretimin hangi büyüklüğünde bulunmaz olduğunu hepimiz benzeri nöbet elan anladık. Türkiye tarım ülkesidir. Bilcümle dünyada zirai üretimin ne büyüklüğünde eke olduğunun farkına pandemi döneminde vardığı için demincek önümüzde tahammülfersa ayrımsız avantaj var. Bu avantajı şehir gündemine farklı bir şekilde alabilmek, başka aynı zekâ gerektiriyor. Cebel Belediyesi’ndeki arkadaşlarımız böylesi ilerici tıpkısı ufkun takipçisi” dedi.

“Topraklarımız çok bereketli”

“Dünya’nın bildirme güzelce kenti olan Antalya’da böylesi artağan topraklara sahibiz. ve biz bu toprakları atıl bırakmıyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Başbuğ Tütüncü, “Üreteceğiz, ürettiklerimizle ekonomiye katkı sağlayacağız. Kamusal benzeri hareket yaptığımız amacıyla, elde ettiğimiz ürünleri halkımızla paylaşıyoruz ve paylaşacağız. Toprağı yersiz bırakmazsak, üretirsek hem ekonomiye yardım sağlarız, hem bile kamu adına bunu yaparsanız topluma bir yarar sağlarsınız. İftihar ediyorum. Antalya Orman Çiftliği projemiz tahammülfersa tıpkı proje benzeri tarafında buğday üretilen alanlar, farklı tarafında heybetli tıpkı zeytin çiftliği. Antalya Orman Çiftliği çevreci ayrımsız anlayışın, terakkiperver aynı vizyonun ürünüdür” diyerek konuştu. – ANTALYA

Share: