Togg’la İstanbul’da ‘yüz yüze’ ülfet

TOGG teknolojilerinin sergilendiği hesap beyinli cihazı görücüye çıktı. İstanbul Sağlam Center’de açılan stantta aracın sedan modeli sergileniyor. Yerel otomobili inceleyen vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemiyor.

Geçtiğimiz familya ayında ABD’nin Las Vegas şehrinde planlı CES fuarında sergilenen yerel otomobilin ‘Konsept Düşüncesiz Cihaz’ yerine isimlendirdiği evcil otomobilinin sedan modeli şimdi de İstanbul’dahi görücüye daha çok. 2022 yılının sonuç çeyreğinde saf üretime geçecek olan evcil ve milli makine TOGG’un sedan modeli vatandaşların rabıta odağı oldu.

Domestik araba TOGG vatandaşların rabıta odağı oldu

Evcil otomobil TOGG’u gördüğünde şaşkınlığını gizleyemeyen ziyaretçi Beklenti Koğu, “Otomobil haddinden fazla dört başı mamur görünüyor. Kapıları felan çift açılıyor bir nice adlı makine markalarda bile bulunmayan bir özellik bu. Temelden böyle ayrımsız aracın ve elektrikli modelinin olması çok adamakıllı aynı ihtisas. Gördüğüm andan itibaren haddinden fazla şaşırdım ve alım duydum. Annemle beraber gelmiştik ayn ilk gördüğünde bunu bizmi yaptık diyerek şaşırdı. Epey çokça güzel ayrımsız çevirgeç umarım çıktığı zamanda tek SUV modelini almak isterim. Çok kalburüstü bire bir vesile olmuş. Ati içinde bize aynı rüya veriyor” dedi.

Yerel otomobilin çöz ve aut tasarımının çok pir göründüğünü belirten Emre Dice, “Haddinden Fazla sunturlu bir araba reşit. Rakiplerine karşı umarız ki liyakatli evet. Tığ ara bulucu çok sevdik. Aracın çokça güzel ayrımsız dizaynı var. Ateşin, alımlı ve umutluyuz. Vasıta çıktığında tabi ki da ahzetmek isterim. İçine oturmak bağımlı kim isterim amma şuan dışardan görme fırsatı yakaladık ve derhâl geldik. İç detayları ve aut tasarımı haddinden fazla iyicene görünüyor” şeklinde konuştu.

Öte yandan TOGG, 2030’a kadar bir tane bir platformdan 5 ayrımlı benzeri üretimiyle bütün 1 milyon adet dil üretmeyi planlıyor.

TOGG’un sedan modelinde iç dizayn birlikte son teknolojilerle donatıldı

TOGG tasarımcıları yoluyla geliştirilen dolay pencere, çırılçıplak elektrikli mimariyle tınlamalı olacak şekilde tasarlanırken, jantlar ise çokça kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor. Menekşe ve çivit mavisinin karışımıyla madensel boz renge erbap Uslu Cihaz’üstelik, aut tasarımın yanında iç tasarım ve yolcuların kabin deneyimi da bir eğin seviyeye taşınıyor. İçeride C SUV’un tasarımını taşımasına rağmen, direksiyon simidi, sportif ve albenili tıpkısı tasarımla dikkat çekiyor. İç mekanda entegre itimat kemerlerine sahip 4 nüsha tekli koltuk meydan alırken itidalli sütunu ise ortadan kaldıran tasarımla kapıların aynı betik gibi açıldığı dikkat çekiyor. Yöre koltuklarda açık nitelik cilt kullanılırken, ense koltuklarda koyu vasıf tercihi göze çarpıyor.

Share: