Sinan Biberli cinayeti karşı video paylaşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, anatomi vermeden MHP’yi kasıt gösterdi

Sakat Dava Ocakları Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Akademisyen Doç. Dr. Sinan Incitici, 30 Aralık’ta Ankara’da suikasta uğrayarak hayatını kaybetti. Üzücü’in öldürülmesiyle ilgilendiren bugüne kadar 17 sevimli gözaltına alındı, 6 birey bile tutuklandı. Bahis sıcaklığını bibi korurken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan cinayetle ilgilendiren “Bu ülkeyi mafyalara, çetelere bırakmayacağız. Sinan Elem’in ailesi adalete kavuşacak. Sistem aklını başına toplasın!” notuyla benzeri videoteyp paylaştı.

“SİZE Mİ YEDİRECEĞİZ BU CUMHURİYETİ?”

Kılıçdaroğlu videoda “Ulusçu Atatürkçü bire bir öğretim üyesi Ankara’nın göbeğinde katledildi. Bu işin müsebbipleri susuyor. Hapisten çıkardıkları çetelere mesajı siz verin diyorlar. Rahmetlik idealist gence, FETÖ’cü damgası yapıştırıyorlar. Haddinden Fazla kilitsiz küreksiz söyleyeyim bu en belli belirsiz tabirle adiliktir. Bura Cumhuriyet El Partisi genel merkezi. Ben demin buradan o çetelere sesleniyorum. Siz haddinizi haddinden fazla aştınız. Tığ Kuva-yi Milliyeci gelenekten gelen 100 yıllık bire bir hareketiz. Size mi yedireceğiz bu cumhuriyeti? Aklınızı başınıza toplayın, bu şehir iyesiz değildir” dedi.

DAVADA AKIBET EBAT HANGI?

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden U.K, M.U, E.U. ve M.Y’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünden sonra adliyeye getirilen şüpheliler, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

3 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

İfadelerinin ardından zanlılar dideban sulh ukubet hakimliğine atıf edildi. MHP İstanbul el yönetimi listesinden çıkarılan U.K.’yla gelişigüzel M.U. ve M.Y. tutuklandı. E.U. ise daraç dışına hayat yasağıyla erkin bırakıldı. Cinayetle ilgili gözaltına alınan V.B, H.S. ve Z.A. güzeşte “kasten kanlı” suçundan tutuklanmıştı.

SİNAN ELEM KİMDİR?

2019 yılında Cesamet Bahçeli’nin talimatıyla Sav Ocakları Umumi Başkanı olan Sinan Elem İYİ Parti’nin yapı sürecinde MHP yönetiminden yana büyüklenme alarak gidenleri sert benzeri dille eleştirmişti. Sinan Incitici 2 Nisan 2020 tarihinde MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin isteği ile umumi reislik görevinden ricat ederek Hacettepe Üniversitesi Ruz Bölümü’nde çalışmaya başladı. Sinan Dağ evli ve 2 çocuk babasıdır.

Share: