Silahlı saldırıda ölen Dr. Karakaya’ya ‘şehit’ unvanı verildi

Konya’da uğradığı silahlı ofans sonucu çalıştığı Kent Hastanesi’nde klinikte öldürülen kardiyoloji uzmanı Dr. Ekrem Karakaya, hastanede düzenlenen törenle anıldı. İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ekrem Karakaya’ya şehitlik unvanı verildiğini belirterek, ‘Şehidimizin ailesi imdi koskocaman devletimize sevimli. Ekrem kardeşimize devletimiz ‘martir’ unvanı verdi. artık eşi ve eşsiz evlatları martir yakını kendisine devletimizin ve milletimizin şemsiyesi altında mülk boyu korunacaklar’ dedi.

Şehir Hastanesi’nde işyar Dr. Ekrem Karakaya 7 Temmuz’bile, anjiyografi ameliyatı olan annesinin ölümünden sorumlu tutan Hacı Mehmet Akçay aracılığıyla tabancayla vurularak öldürüldü. Saldırganda benzeri tabancayla başına incitici edip, yaşamına son verdi. İl Afiyet Müdürlüğü eliyle Konya Site Hastanesi’nde ihtifal töreni düzenlendi. Merasim, Dr. Karakaya’nın hayatını laf düzlük gelişmemiş film gösterimiyle başladı. Kuran ve dua okunmasıyla bitmeme eden törende mütekellim sayrılarevi başhekimi Dr. Oğuzhan Günenc, Karakaya’nın kısaca 1 yıl önce Kent Hastanesi’nde göreve başladığını belirtti. Günenc, “Rahmetli doktorumuza özlük memleketi Kayseri’de göreve bidayet seçeneği sunulmuş olmasına karşın mesleğini daha mebzul yürütme edebileceğini, hastalarına elan müfit olabileceğini düşündüğü için kendisi hastanemizi tercih etmiştir” dedi.

AĞIR YAŞATILACAK

İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Mehmet Belletici birlikte saldırıda hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için ‘şehit’ unvanı verildiğini belirterek, şunları söyledi:

”Şehidimizin ailesi artık oylumlu devletimize sevimli. Ekrem kardeşimize devletimiz ‘martir’ unvanı verdi. daha çok eşi ve bulunmaz evlatları martir yakını namına devletimizin ve milletimizin şemsiyesi altında mal boyu korunacaklar” dedi. Şehit Karakaya’nın adının Konya’de gâh afiyet tesislerine ve caddelere verilerek yaşatılacağını birlikte tamlayan Çalıştırıcı, “Şehidimizin adını yaşatma adına ululuk büyüklerimiz gerekenleri yapıyorlar. Rabbim bu acıları tıpkı daha yaşatmasın’ ‘dedi.

KARABÜK’TEN HASTALARI GELİYORDU

Himmet arkadaşları hesabına kürsüye gelen kardiyoloji uzmanı Dr. Selçuk Öztürk, “Ekrem abimiz kliniğimizin yaşça ve tecrübece arz büyüklerinden olmasına karşın bizlere saygısından etraf ‘abi’ diye seslenme ölçü, hastalarına hakim olsa da hepimizle müracaat ederdi. Tek hastası ya üstelik gelişim arkadaşı ile minicik birlikte olsa bir münakaşası olmadı. Kliniğimizde 1 yılda kendisini öylesine sevdirdi ki doktor ve doktor dışı tamlık personellerin sunma sevdiği ve kaçınmak duyduğu hayat oldu. en son Ramazan Bayramı’nda gözcü olmamasına karşın kortej öncesi kalan hastalara ve izne ayrılan doktor arkadaşların hastalarını devralarak seçkin zaman vizit yaptı. Ego buna şahidim. Sonsuz namına hastalarından müspet düşüncesiz dönüşler kayran aynı kardeşimizdir. Antrparantez daha evvel çalışmış olduğu Karabük ilinden Konya’ya mevrut hastalarını biliyoruz” diyerek konuştu.

Share: