“SELIM Parti Politika Akademisi Eş” programı başladı

Trabzon’dahi, YANLIŞSIZ Öğür Umumi Suret Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen “YANLIŞSIZ Fırka Politika Akademisi Eş” programı başladı.

DÜRÜST Fırka Diyarbakır Saylav ve TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Oya Eronat, Hamamizade İhsan Eş Kültür Merkezi’nde tevhit edilen programda, tek evladı 17 yaşındaki Eren’i, PKK’nın Diyarbakır’birlikte 2008’bile gerçekleştirdiği bombalı saldırıda şehit verdiğini söyledi.

Oğlunun şehadetinin arkası sıra siyasete atıldığını anlatan Eronat, “Ben bu acıyı alıp oturamazdım. Haksızlığa götürüm edemeyen benzeri imal var. Çareyi siyasette buldum. ‘Sesimi duyurmalıyım’ dedim. ‘Benim kabilinden keder calip insanların yahut bala kaybeden annelerin sesi olmalıyım’ dedim ve siyasete girdim.” diye niteleyerek konuştu.

Diyarbakır’de annelerin bugüne kadar korkudan konuşamadığını vurgulayan Eronat, “Bu anneler rehindi. Evet şimdi niye konuşuyorlar? Hürriyet olmadan asayiş olmuyormuş. Biz terörü bitirince anneler konuşmaya başladı.” dedi.

Çözüm sürecine da değinen Eronat, “HDP’nin güya lideri Selahattin Demirtaş, ‘Illet hal süreci yapıyorsunuz? Gidip orada oran kurabilirsiniz.’ dedi. Ne oldu? Diyarbakır’üstelik 6-8 Ekim olayları yaşandı, 50’den aşkın âdem hayatını kaybetti. 600’den çok sülale ve hareket yeri yakıldı. Araçlar yakıldı, şehitlerimiz oldu. Sebep? Çabucak bu süreci yok etmek içindi.” değerlendirmesinde bulundu.

Eronat, “Kadınlarla büyük Türkiye uğrunda yürüyeceğiz. Bu bizim 20’nci karı yöntem akademimiz. Belki Trabzon’de 20 olmayabilir ama Türkiye çapında kadınlarla büyük Türkiye amacında 2023’ü alacağız.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ise katılımcılara yıpranmamış iletişim araçları ve panel bildirişim konularında bilgi aktardı. Karagöz, deepfake teknolojisine ilgilendiren üstelik şunları kaydetti:

“Önümüzdeki 10 sene içerisinde telefonlarda de olacak. İnsanlara iftira alaşağı etmek üzere onların düzmece görüntülerinden açar senaryolarla öz saygı suikastları da gerçekleştirebilirsiniz. Zannetmeyin kim yapmayacaklar. Geçmiş yaptılar. Avrupa’nın, Batı’nın ayrımsız seçimi bu kadar önemsediğini hatırlamıyorum. Bu seçimde birlikte tehlikesiz olun deneyecekler. Başlangıçta, ‘duyduğuna inan’ derlerdi. Imdi gördüğünüze birlikte inanmayın. İlk önceki vicdanınıza dava, sonra aklınıza sorun. ‘Benim tanıdığım filan sima öyle öz yapar mı?’ diye ülkü.”

Toplantıya, DÜRÜST Öğür Genel Hat Domestik Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, DOĞRU Parti Trabzon Eş Kolları Başkanı Meryem Sürmen, DOĞRU Parti İl Başkan Yardımcısı Ömer Topaloğlu ile partililer katıldı.

Share: