Martir Eren’lerin anneleri tıpkı araya geldi

YANLIŞSIZ Öğür Diyarbakır Mebus Oya Eronat, Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’bile bölen yıldırı örgütü mensuplarınca şehit edilen 15 yaşındaki Aziz Bülbül’ün mezarını ziyaret etti.

DOĞRU Tümen Umumi Forma Karı Kolları öncülüğünde düzenlenen “DOĞRU Parti Politika Akademisi Karı” programına gelmek için Trabzon’a gelen Eronat, aktiflik sonrası Maçka ilçesindeki temel Ayşe Bülbül ile evinde aynı araya geldi.

Eronat, asıl Bülbül ile ayrımsız müddet kardeş kardeş ederek, çiçek armağan etti. Henüz sonradan beraberindekilerle birlikte Eronat, martir Bülbül’ün mezarını ülfet ederek, dua etti.

Eronat, ülkenin kahramanı ve herkesin gönlünde hükümdarlık kuran Muazzez Bülbül’ün mezarını ve annesi Bülbül’ü ziyarete geldiğini söyledi.

Temel Bülbül’e başsağlığı dileyerek, dua ettiğini rapor fail Eronat, “Bizim haddinden fazla eş tıpkı yönümüz var. İsimler bire bir benim şehidimin adı birlikte Muazzez, o birlikte Aziz Delice, bu üstelik Aziz Bülbül.” dedi.

Eronat, iki Aziz’in annesi yerine tıpkı araya karışmak istediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Zaman Trabzon’dahi benzeri programımızda vardı. DÜRÜST Parti’nin ‘Politika Akademisi Eş’ programına geldim, burada akademiye katılan hanımlarımızla hasbihal ettim. ve bilahare dedim ki ‘Ben, Ayşe ablayı gıyaben Ankara’ya bittabi döneyim?’ O de beni çokça iyice karşıladı, Allah razı olsun. Çok gönül eri, tabiiyet meşgul ve deruni aynı adam. Allah onun kadar yürekli annelerin sayısını çoğaltsın. Eren kadar yürekli insanların sayısını artırsın, bağımlı şehitlik makamı sonsuza kadar. Rabb’im gençlerimizi dahi bu ateşten korusun.”

Ana Bülbül ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Eronat’a AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Sürmen bile zevcelik etti.

Eronat, Diyarbakır’dahi PKK’lı teröristlerin 3 Karı 2008’üstelik derslik önünde gerçekleştirdiği bombalı saldırıda yegâne evladı 17 yaşındaki Eren Şahin’i kaybetmişti.

Share: