Müddeiumumi Sayan’dan tafsilatlı namlulu silahlı korumalarla ilgilendiren izah

Dert Belediye Reisi Savcı Sayan, silahlı kişilerle yürüdüğü görüntülerine ait konuştu. Kendisinin ve yardımcılarının o dönem saldırıya uğradığını tamlayan Sayan, “Beni korumakla memur rüfeka beni emniyetli aynı alana koymak için uğraştılar. Bizim zat çekimimizde orada bir cebe görünmüş, devletin silahı.” dedi.

Veca’bile, ekibiyle beraber denetleme yaptığı sırada saldıraya uğrayan ve ekibindeki bazı kişilerin darp edildiği olayım arkası sıra içtimai medyada garaz adına gösterilen Şehremini Müddeiumumi Sayan, kendisiyle ilişik ortaya atılan iddiaları yaptığı açıklamada yalanladı.

“PKK’nın silahından tasalı olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından erinçsiz olmuşlar”

Komutan Sayan oyuna gelmeyeceklerini anlatım ederek, “İki gündür bazen medya kuruluşları marifetiyle linç ediliyorum. Elimde silahla Veca sokaklarında dolaştığım söyleniyor. Altın ihvan Ağrı’nın sokaklarında tek antlaşma silahla dolaşmam. Bıçkın bir kardeşiniz ve terörün hedefinde olan ayrımsız başkanınızım. Izzet benim hep güvenliğimi sağlıyor. Dert’birlikte zaten terör hesabına bir özdek kalmadı, devletimiz hepsini temizledi. Biz o çevrim bahtsız aynı fenomen yaşadık. Ego, şehremaneti başbuğ yardımcımız ve yanımızdaki ekip saldırıya uğradık. Uray başkan yardımcım zedelenmek edildi, yanımdaki insanlar darp edildi. Beni korumakla memur rüfeka beni güvenli bir alana vira etmek üzere uğraştılar. Bizim öz çekimimizde orada benzeri silah görünmüş, devletin silahı. PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından tasalı olmuşlar. Bunu çokça önemsemiyoruz fakat Türk halkının vicdanını ferahlatmak amacıyla açıklama yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur. Daha sonradan bunu Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilişkilendirdiler. Dediler kim Kılıçdaroğlu tıpkısı aktarılma sonra Balkı’ya ati, Savcı Sayan üstelik onu korkutmak amacıyla zırh gösterdi. Asla böyle ayrımsız özdek namevcut. Kılıçdaroğlu gelmeden evvel CHP el başkanını aradım, milletvekilini aradım. Umumi komutan geliyor ayrımsız ihtiyacınız var mı ve onu çaya üstelik nida ediyorum. Tığ konuksever bire bir milletin evladıyız. Bundan bir anda sonraları CHP memleket gençlik kolları ayrımsız izah yaptı ve eğer Kılıçdaroğlu’na ayrımsız molekül olursa sorumlusu Müddeiumumi Sayan’dır diyerek. Rüfeka tığ oyuna gelmedik, bilcümle temas molekül bundan ibaret. Vicdanınız rahat olsun.” dedi.

Share: