Bürokratlar YANLIŞSIZ Parti’nin projelerini CHP’ye sızdırıyor

CHP’ye yakınlığıyla maruf gazeteci Hırslı Gürses, Kılıçdaroğlu’nun bürokratlardan bilgi aldığını ve SELIM Parti’nin hayata geçireceği projeleri ilkin öğrendiğini anlatım ederek, “Bürokrasiden CHP’ye ve altılı masaya vukuf geliyor. İktidar bu adımları atmadan ihtilaf başlangıçta öğreniyor. KYK borçlarının silinmesi ve ÖTV gelişmeleri buna eş” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, serencam günlerde sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, iktidarın çalışmalarını sürdürdüğü projeleri sahiplenerek, “Ben söyledim, yaptılar” imasında bulunuyordu.

Kamuoyunda balaban tartışmalara sefer açan gelişmelere ilişkin YouTube hesabında yorum özne, CHP’ye yakınlığıyla maruf gazeteci Özlem Gürses, itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

“Muhalefet hükümetin hamlelerine ilgilendiren içeriden bilgi alıyor”

Muhalefetin hükümetin hamlelerine ait dâhilen hikmet aldığını belirten Gürses, “Bunu de başaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiye yönelik çağrıları oldu. Şayet seçimde iktidar değişirse, bunu başarabilirlerse şayet, olur olamaz bilmiyorum ama kararnamelerin, sözleşmelerin altına imza atan bürokratlar karşı işlem yapacağını söyledi Kılıçdaroğlu” diyerek konuştu.

“Ihtilaf kudret kadem atmadan evvel önceden öğreniyor”

CHP liderinin, bahis konusu adımların tweetlerini atarak evet de video çekerek dile getirip ‘tarihe geçtiğini’ ifade eden Gürses, “Dolayısıyla bürokrasiden CHP’ye ve altılı masaya hikmet geliyor. Seçme ekonomisine geçti kuvvet, kesenin ağzı açıldı. Tıpkı takım kesimlere iyileştirici tedbirler alınmaya çalışıyor. İktidar bu adımları atmadan aykırılık başlangıçta öğreniyor.” ifadelerini kullandı.

“KYK ve ÖTV işi o nedenle derhâl dile getirildi”

Gelişmelere denk olarak Güven Yurtlar Kurumu (KYK) kredi ödemelerini eş gösteren Gürses, “Örneğin CHP, KYK meselesini başlangıçta öğrenip, içtimai medyada mesai yaptı. KYK faizlerinin silineceğine müteveccih açıklamalar yapıldı. Otomotivde bir ağırbaşlılık olduğunu biliyorduk, iktidarın bu konudaki çalışmasını dahi öğrendi muhalefet o nedenle dakikasında ÖTV videosu çekildi mutfakta.” dedi.

Share: