Trabzon’a son dönemde ÇAKER vatandaşlarının ilgisi arttı

Trabzon’a akıbet dönemde KUL vatandaşlarının ilgisi arttı

Geçen yıl yaklaşık 1 milyon ziyaretçiyi ağırlayan Trabzon’üstelik hedef, ziyaretçi sayısını daha birlikte artırmak

Trabzon İl Hars Başöğretmen Vekili Tamer Erdoğan:

Akıbet dönemlerde ABD vatandaşlarının Trabzon’a çokça ilgisi var”

TRABZON – Trabzon, geçen sene tahminî 1 milyon misafiri ağırlarken şehre, son dönemlerde KUL vatandaşlarının ilgisi arttı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen matbuat toplantısında açıklamalarda mevcut Trabzon İl Firez Müdür Vekili Tamer Erdoğan, Trabzon’u geçen sene yerli ve ecnebi kısaca 1 milyon kişinin konuşma ettiğine dikkat çekerek şehre akıbet dönemler ÇAKER vatandaşlarının pahal ilgisi olduğunu kaydetti.

Maçka ilçesi Altındere Vadisi’ndeki tarihi Sümela Manastırı’nda tahminî 6 yıl geçmiş başlayan restorasyon ve kaya güçlendirme çalışmalarının sona erdiğini ve şu an itibariyle yüzdelik yüz ziyarete açıldığını kaydeden Erdoğan, Sümela’da ince süreden beri yenileme çalışmalarının yapıldığını, şu anda itibariyle bile yüzde yüz ziyarete açıldığını belirtti.

Erdoğan, “Şu dakika itibariyle yüzde yüz ziyarete açılmış durumda. Geçici kabulleri yapıldı kaya düşmelerine karşı çelik kafeslerle tamamlandı tamamen düzenlilik altına alındı. Geçkin itibariyle de ışıklandırması yapıldı. Bakanlığımızın teknik ekibinin yapmış olduğu proje çalışmasıyla Sümela’nın güzelliğini daha çok ortaya nüfuz etmek için şeb ışıklandırması açılmış bulunuyor. çıktı yerli ve yabancı ziyaretçilerimizin hizmetinde olmaya bitmeme edecek” dedi.

Erdoğan, Kostaki Konağı’ndaki yenileme çalışmalarıyla ilgilendiren konağın ikinci defa tenkis edilerek yüklenici firmaya meydan teslimi yapıldığını belirterek, “Kostaki Konağımızın elan evvel ihaleleri ergin ancak yüklenici firmanın fesih durumu olduğu amacıyla durmuş durumdaydı. Sayın bakanımızın ve valimizin koordinesiyle çok güdük tıpkısı sürede ihaleye çıkarak ödeneği ayrılarak 410 günlük hisse senedi takvimiyle ihalesi ve düzlük teslimi işlenmiş bulunuyor. Kostaki Konağı Trabzon’un markalarından biri, Trabzon Müzesi olarak hizmet veriyor” diye konuştu.

KÖLE vatandaşlarının Trabzon’a çokça ilgisi var

Erdoğan, son dönemlerde Trabzon’a KÖLE vatandaşlarının ilgisinin arttığını ifade ederek, “Akıbet dönemlerde KUL’nin Trabzon’a çokça ilgisi var. Henüz geçmiş Amerika Büyükelçisi Konsolosu Müdürlüğümüzü ülfet etmişti. Uygun yapmış olduğumuz görüşmelerde buraya bandaj gösterdiklerini ve önümüzdeki süreçte Trabzon’a ilginin artarak devam edeceğini bildirme ettiler. Şu anda da BENDE vatandaşları bile şehrimize gelmeye başladılar” dedi.

Share: