Liselerin yersiz kontenjanları ve taban puanları açıklandı

Yerleşemeyen veya yerleştiği okulu yürümek isteyen öğrenciler için bugünden itibaren 29 Temmuz’a kadar 1. nakil tercihleri alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Intikal Sistemi (LGS) kapsamındaki sıra sonuçlarına bakarak liselerin abes kontenjanları ve ayak tabanı puanlarını “e-okul.meb.gov.tr” adresinden açıkladı.

Bakanlıktan yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, LGS kapsamında merkezi yerleştirmeyle mektepli alan liselerin taban puanları ve yüzde dilimler tablosu ile gereksiz kontenjanlar mahsus oldu.

Liselerin kol sonuçlarına bakarak oluşan taban puanları ile gereksiz kontenjanlarına “e-okul.meb.gov.tr” genel ağ adresinden ulaşılabiliyor.

– Nakil süreci başladı

Öte yandan, LGS kapsamında yerleştirmeye temel bir numara aktarım başvuruları başladı. İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu tahavvül etmek isteyen öğrenciler amacıyla kapanca süreci bitmeme edecek.

25-29 Orak Ayı arası, yerleştirmeye esas 1. aktarım yeğleme dönemi olacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları, 1 Ağustos’ta açıklanacak.

Yerleştirmeye temel 2. nakil tercih başvuruları, 1-5 Ağustos’ta yapılabilecek; sonuçlar 8 Ağustos’ta açıklanacak. Sonunda merkezi düzenlenen asıl kol süreci, 8 Ağustos 2022’de tüm olacak.

Tek okula yerleşemeyen öğrenciler için iklim/ilçe öğrenci intizam ve nakil komisyonlarınca düzen başvuruları alınacak ve 19 Ağustos 2022’de dolap süreci tamamlanacak.

Gereksiz kontenjan tablosuna yankılanmak üzere Tıklayınız.

Share: