Emeklilerin remiks farkı 28 Temmuz’da ödenecek

Mütekait sandığı kapsamında zahmetli, sökel, görev malulü, dul veya babasız aylığı alanların 2022 yılı Temmuz kocaoğlan zam farklarının ödemesi 28 Orak Ayı’da yapılacak.

Tekaüt Sandığı kapsamında mütekait, sökel, hizmet malulü, dul yahut babasız aylığı alanların 2022 Temmuz bindirim farkı ödemeleri 28 Temmuz Perşembe günü yapılacak.

Düzentileme ve Sosyal Asayiş Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Mütekait Sandığı kapsamındaki hep 2 milyon 385 bin 799 kişinin 1 Orak Ayı 2022’den sohbet etmek amacıyla aylıklarında oluşan ayırt tutarları, aylık almakta oldukları vezneci ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilecek.

28 Orak Ayı Perşembe ödenecek orak ayı kocaoğlan bindirim farklarının hep tutarı 6 milyar 447 milyon 227 bin 858 liralık olacak.

Buna bakarak, aylıklarını seçme ay alanlara orak ayı ayı tutmak üzere 1 aylık tutarında; aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan “mayıs-haziran-temmuz” döneminde maaş alanlara, temmuz kocaoğlan koyulmak için 1 aylık tutarında, “haziran-temmuz-ağustos” döneminde mahiye alanlara temmuz ve ağustos ayları görünmek için 2 maaş tutarında, “temmuz-ağustos-eylül döneminde maaş alanlara orak ayı, ağustos ve eylül ayları atılmak amacıyla 3 maaş tutarında maaş farkı tahakkuk ettirildi.

5510 basit Toplumsal Sigortalar ve Umumi Esenlik Sigortası Kanunu’nun SSK ve Bağ-Kur bentleri kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıklarının ise bindirimli olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlandığı kaydedildi.

Share: