YANLIŞSIZ Partili Özcan: Seçimi yüzde 53-54 bandında tamamlarız

Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye’nin tercihinin Halk İttifakı olacağını dile getiren SELIM Tümen Ankara İl Başkanı Kağan Han Özcan, yer iyice anketin sahada yapıldığını aktardı.

“Arafta Sorular” programının bu haftaki konuğu, AK Fırka Ankara İl Başkanı Melik Konak Özcan oldu.

“Seçimi yüzde 53-54 bandında tamamlarız”

2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik Ankara’nın bile tercihinin Halk İttifakı olacağını dile getiren Özcan,

“2018’bile Cumhurbaşkanımızı seçtik, mazbatamızı aldık, güllerle Külliye’ye gönderdik. Topluluk İttifakımızla gelişigüzel en keskin ihtimal, yüzdelik 53-54 bandında Cumhurbaşkanlığı seçimini tamamlarız. SELIM Fırka adına da yüzdelik 40’ın altına düşmedik.” dedi.

“Bildirme iyice anket sahadır”

Esra Elönü’nün”Anketler hangi durumda?”sorusu üzerine ise Özcan, “Genişlik iyicene anket sahadır. Eleştiri bittabi kim üstelik var. Vatandaşımız bize herhangi bir şeyi söyleyebilir. Temas zaman bize bindi oldular. Onlar bize hangi derse hepsinde haklıdır. Serencam 1 yılda bilcümle sahadayız. Vatandaşımız bize ‘Dünyada benzeri yük var. Tedarikten kaynaklanan sorunlar olabiliyor. Fırsatçılar var amma bu işi çözecek birlikte sizsiniz. Tığ size güveniyoruz’ diyorlar. Yaptığımız yazık ve yanlışları haddinden fazla şen bir şekilde yüzümüze bile söyleyebiliyorlar.” diyerek konuştu.

“Esnafa cebin elem ayrımsız imaj çizilmemesi geçişsiz”

“Cumhurbaşkanımızın vatandaşa denge bindirmemek üzere elbette çalıştığını görüyorlar.” diyen Özcan, şöyle bitmeme etti: “Örneğin doğalgaz faturalarının yarısını oran karşıladı. Hazırlık zincirinde fırsatçılar çıkıyor amma neymiş bilcümle esnaf fırsatçıymış kabilinden dillendirmemek gerekiyor. Esnafa cebin zehir benzeri izlenim çizilmemesi lazım. Burada sistem üstüne düşeni yapacak. Devletimiz yapacak, öğür olarak tığ yapacağız. Sıkıntıları dinliyoruz, ilişkin bakanlıklarımıza iletiyoruz.”

‘6’lı kavil üye sayımıza yetişemez’

Ak Fırka’nin organ sayısında 12 milyonu bulduğunu, bunun üstelik heybetli benzeri olgun olduğunu nâkil Kağan Eğlek Özcan, şunları söyledi: “Akıbet 2 yılda 200 bini geçtik örgen sayısında. Büyükşehir beğenilmezse bize bu kadar uzuv olunmaz. Onlar kişi partilerinden müzaheret düz daha ilk bizim büyükşehirden içtimai bindi sunulan ailelere öz fırka teşkilatlarından sıkıntı çektirip da ilçe teşkilatlarına çağırıp vereceği yardımı birlikte üyeliğe bağlıyor. İhtiyaç sahiplerine yardımını vermen lazım. Vatandaşımız bunları görüyor. 800 bine yaklaştık, bu çokça kebir benzeri şey. Benim için sunma önemlisi vatandaşımızın nabzını burulmak. Benim Ankara’daki üyelik tadat, 6’lı masadakilerinkini geçiyor. Yetişemezler. 12 milyon sayısında üyemiz var.”

Share: