Komutan Kavuş: “Minnet, şehrin yer nadide ve iyice yerlerinden olacak”

Konya’nın dalan Maksat İlçe Belediye Reisi Mustafa Kavuş, Sahibata Mahallesi Minnet Kentsel Tahavvül alanında incelemelerde bulundu.

Uğur Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm alanında, kısaca 45 zaman önce temeli atılan ‘Art Adalar’ etabı inşaatında ekibiyle birlikte incelemelerde bulundu. İnşaat süreci hakkında hikmet düz Başbuğ Mustafa Kavuş, kısaca 6 yıl önceki 2016 yılında başlayan Minnettarlık Kentsel Transformasyon çalışmalarında gelinen noktanın Murat ve Konya üzere muştulu olduğuna aksan yaptı.

“Minnet şehrin en prestijli bölgelerinden biri olacak”

Yaklaşık 45 dönem geçmiş 165 milyon TL bedelle 20 bin metrekarelik tıpkısı alanda ve 20 bin 250 metrekare inşaat alanına cemaat ‘Şakran Kentsel Transformasyon Projesi Kayırıcı Adalar’ etabının temelinin atıldığını hatırlatan Başbuğ Mustafa Kavuş, çalışmaların altı adada bitmeme ettiğini ifade etti. Komutan Kavuş, ustalık incelemeleri sonrasında yaptığı açıklamada, “Havaların cevaz etmesi cihetiyle inşaatlar çabukça yükseliyor. Şita, bu şartlarda devam ederse yakın zamanda binaların yükseldiğine bilcümle gelişigüzel şehadet edeceğiz. Bu günleri görmüş olmaktan âlem çokça mutluyum. 2016 yılından bu yana devam fail yıkımlar, kazı çalışmaları, sâdır bakaya ve akamete uğrayan süreçlerden sonra zaman gelinen noktada frapan ve heyecanlıyım. Zira bu nahiye bittiğinde şehrin sunma evire çevire, genişlik nadide ve yer flaş yerlerinden biri olacak” diyerek konuştu.

“Icraat andıran zamanda 13 adada aniden yürütülecek”

Bu alanın ortamında mecmu 16 sayı adanın bulunduğuna işaret fail Başkan Mustafa Kavuş, “Bu adalardan üç tanesi ortamında sâdır tarihi değerler cihetiyle kazı bilimsel park yeri yapılacak. Diğer üç ayrı parselimizde ise Belde ve Kentçilik Bakanlığımızla bu arada yürüttüğümüz çalışmalar bitmeme ediyor. Bunlar tenkis aşamasında ve inşallah Familya kocaoğlan içerisinde da ihaleye çıkılmış olacak. Tescilli Ada dediğimiz alanda dahi tıpkısı eksiltme gerçekleştirmiştik ancak bu ihale fesholdu. Burada bile yarım mütezayit tıpkısı inşaatımız var. Buranın ihalesini birlikte eskimemiş bütçe döneminde yapmış olacağız. Yani yapım yapılabilecek durumdaki 13 adanın on tanesinde inşaatlar başlamış ve başkaca yıl sonuna akıllıcasına de aynı kısmının açılışını üstelik hemşehrilerimizle alay malay yapmış olacağız inşallah. Tanrı kazasız belasız tamamlamayı, bu domuzuna mekanı şehre bir dakika önceki kazandırmayı kader etsin” ifadelerini kullandı. – KONYA

Share: