İki kuruma istihdam amacıyla gelgel ilanları Resmi Gazete’de

Atatürk Kültür, Dil ve Gündüz Faziletkâr Kurumu ile Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) daima işçi ve personel alımı ilanları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak Ekin ve Turizm Bakanlığı Atatürk Firez, Açkı ve Devir Efdal Kurumu ve bünyesinde meydan alan Türk Devir Kurumunda istihdam yapılmak için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile saffet ve asayiş görevlisi çığır kolları amacıyla 9 sürekli iştirakçi alımı yapılacak.

İlan için adaylar 29 Ilkgüz-4 Ilk Teşrin tarihleri ortada esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC etiket numarası ve şifre ile methal yaparak referans yapabilecek. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden bile başvurular yapılabilecek.

– HSK’ye 10 personel alımı

HSK Genel Sekreterliği bünyesinde 657 az Azamet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere “Hakimler ve Savcılar Yerleşmiş Personeli Sınav, Nasıp ve Aktarım Yönetmeliği” hükümleri kapsamında 10’uncu aşamalı 2 ekip ve 9’uncu kademeli 3 kol tutmak için mecmu 5 selen hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosu ile 10’uncu aşamalı 5 odacı kadrosuna 2020 yılı KPSS puanı temel alınarak personel alımı yapılacak.

Adaylar uygulamalı ve/veya yavuklu sınav sonrası tahsil durumuna göre seçilecek. İlana başvuracak adaylar, 4-8 Ilk Teşrin tarihleri ortada www.hsk.gov.tr genel ağ adresinde kayran kayran 2021 yılı 4/A (Amelî) Haber Hazırlama ve Arama İşletmeni/Odacı Antre Sınavı İş Arzu Formu’nu gerçekleştirme ederek ilgili tamam kısımları esermek yoluyla gerekli belgelerle alay malay Hakimler ve Savcılar Kuruluna bizzat başvurma edecek.

Share: