Gümüşhaneli dağcılardan öğretmenlere zirvede şaşırtı kutlama

Gümüşhane Alpinizm, Doğa Sporları ve Cahillik Derneği (GÜDAK) düzenlediği natür yürüyüşüne katılan terbiyeci sporcularına zirvede gül arz ederek şaşırtı yaptı.

Gümüşhane’bile yıllardan beri iki haftada ayrımsız düzenlediği huy yürüyüşleriyle kentin tanımının beraberinde spor ve zinde yaşamına ulama sunan GÜDAK, bu hafta rotasını Şiran ilçesine çevirdi.

Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun Dağının 2 bin 50 metrelik karlı zirvesinden yürüyüşe başlayan sporcular henüz sonraları Şiran ilçesine mecbur Elmaçukuru ve Dilekyolu köylerine ulaşarak 14 kilometrelik etkinliğini tamamladı.

Toplam 38 doğaseverin katıldığı etkinlikte yürüyüşün başladığı dideban olan Tersun Dağı zirvesinde grubun öğretmen üyelerine gül ikram fail GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut, “Tersun dağından başladığımız yürüyüşümüzü karlı bir ortamda bazı bazı gündüz ara sıra bulutlanmış havada baş aşağı ve çıkışları olan keyifli bir rotada tamamladık. Değme meslek grubundan insanların katıldığı huy yürüyüşlerimize öğretmenlerimizden bile katılanlar elbette oluyor. Bugünkü yürüyüşümüzü hepimizin üstünde emeği olan, hamurumuzda mayası kâin elleri öpülesi öğretmenlerimize adadık. Yürüyüşümüze katılan öğretmenlerimize parkur başlangıcında güllerimizi ikram ederek günlerini kutladık” dedi.

GÜDAK’ın jesti karşısında geçerli sporculardan Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Ayşe Dağlı, “Doğası ongun aynı yeri henüz yürüdük bu hafta. Lezzetli aynı kar örtüsüyle adamakıllı aynı haset deneyimledik. Tıpkı zamanda GÜDAK sorumluları tığ öğretmenler amacıyla alımlı çalımlı bir jest yapmış. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken Bayburt Üniversitesi akademisyenlerinden Fatma Cebeci de “Öncelikle GÜDAK ailesine bu hususi zaman adına düzenledikleri etkinlik ve tebrik çiçekleri üzere teşekkür ederim. Eğitimin temelinde görelik yatar. Bir terbiyeci öğrencisine insana, doğaya ve gerçekte zarfında yaşadığı dünyaya alın sadakat ve iptila aşılar. Ben birlikte dostça mesleğini eden tekmil öğretmenlerimizin 24 Teşrinisani öğretmenler gününü kutlarım” diyerek konuştu.

Emekli öğretmenlerden Zehra Aygün ise “Zaman yapılan yol ayrı güzeldi zira Öğretmenler Haset içindi. GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut hepimizi düşünmüş Tersun dağının zirvesinde bizlere çiçek verdi. Haddinden Fazla teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: