Gümüşhane’de el, kuyruğu ve ayağı kesik, çenesi kırık kedilere engel verenlerin bulunmasını istiyor

Gümüşhane’dahi Hasanbey mahallesi Cumhuriyet Altını caddesi üzerinde son 1 maaş dönemde kuyrukları ve bacakları kesilmiş halde tanıdık kediler vatandaşların ve kasaba esnafın tepkisine bozukluk oluyor. Alelhusus esnafın çıkmaz hayvanlarını beslediği ve ilgilendiği bölgede son dönemde ortaya sâdır görüntüler görenlerin içini acıtırken vatandaşlar bu vahşetin herif marifetiyle yapıldığını argüman ediyor. Ana Yol üstünde bakım veren baytar kliniğinin yanık hayvanlara pansuman yaparak yardım ettiği öğrenilirken, vatandaşlar sorumluların bulunarak cezalandırılmasını istiyor.

“BUNU BİRİSİ YAPIYOR, ARAŞTIRIP BULUNMASI LAZIM”

Mahallede mevcut pisik ve köpekleri beslediklerini söyleyen esnaf Maksat Dabağ, “Mahalleli olarak genelde burada kedi kapik bakıyoruz, mamalarını ve sularını veriyoruz ama serencam zamanlarda baya tıpkısı ayağı kesik, kuyrukları kopartılmış kediler var. Bunun nedenini biz da iptila ediyor ve aktarmak istiyoruz. Bunu birisi yapıyor ama araştırıp bulunması gerekiyor” dedi.

“KİMİNİN BACAĞI BULUNMAYAN, KİMİNİN KUYRUĞU”

Mahalle sakini Hasan Elmahti dahi, “Ego bile bu kedileri yeni kullanılmamış görmeye başladım kiminin bacağı namevcut, kiminin kuyruğu yok. Kim kesti ne yaptılar bilmiyorum. Kuyruk sebep kesilir bilmiyorum” diye konuştu.

“BİR İNSAN ETKİSİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Kedileri ilk gördüğünde başka hayvanların saldırısı sonucu bu hale geldiklerini fakat yaralanmalarına bakınca insan işi olduğunu düşündüğünü anlatan esnaf Alper Tunga Şarap, “Yaklaşık 3 hafta öncesinde gördüm. Önce benzeri parafin kedinin kuyruğunun parçalanmamış tortu olduğunu gördüm başka hayvanlarla uğraş içerisinde olduğunu düşündük amma eksiksiz anlamıyla kesilmiş. İkinci namına bile siyah tıpkısı kedinin gene aynı şekilde kuyruğunun kesildiğini gördüm. Hemen hemencek bir kesikler. Bile Bile kendisine kesildiğini ve henüz sonrasında üstelik ara sıra kedilerin üstelik ayaklarının kesildiğini fark ettik. Hele burada dolaşıyorlar yada başka ayrımsız yerden buraya getirip bırakıyorlar. Ayrımsız insan etkisi olduğunu düşünüyoruz. Zira tıpkı efsanevi saldırsa etkisini görürsünüz yer azından bire bir iz kalır bacağında, boynunda, belinde ama hemen kuyrukta olması tansık” ifadelerini kullandı.

“SATANİST BİR GRUBUN KESTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR”

8 parça kedinin kuyruğu ve ayağı fay şekilde mahallede dolaştığını tabir fail Yunus Mustafa Demirhan, “Sayı Farkı 1 aydan fazladır kuyruğu ve ayağı kesik kediler, çenesi kırılmış hayvanat görüyoruz. Hayvanlara zulmedildiğini düşünüyoruz. Ara Sıra arkadaşlarımız satanist aynı grubun birlikte olduğunu ve hayvanları kestiğini söylüyor. Ne olduğu belirsiz hayvanlara, yavaş anlamda sorumluluk çekiyorlar. Bunlar bizi ve bayağı çocukları üstelik üzüyor. Banko bunlar kesilmiştir nazik aynı hayvan zulmü var burada. Bunu yapanların belirleme edilmesi de gerekiyor. Ben bu şekilde 8 sunum efsanevi gördüm bu şekilde, çok biberli tıpkı nitelik” dedi.

Öte yandan ayağı kırık vaziyette bölgeye bırakılan kedilerin yetkililer eliyle bacağının çağrıştırmak zorunda kaldığı ve gâh kedilerin bacağının bu nedenle olmadığı öğrenildi.

Share: