Eleştiri bölgelerdeki güvenlik personeli, cerrahi müdahale tazminatındaki düşüşe tepkili!

Itimat personelinin cerrahi müdahale tazminatları, 27 Nisan 2018 tarihinde Başbakan oluru ile onaylandı.

Bu onay ile yenileme,1 Ocak 2018 tarihinden 31 boşluk 2020 tarihine kadar uygulanan olacak ve 38 mülk personeli 4 aydır alamadığı tazminatı bu kamer içerisinde geriye dönük namına (Karı-şubat-mart-nisan) matlup.

Operasyon tazminatları kritik kendisine 4 değişik gruba ayrıldı.

1.derecede vadi alan Şırnak, Hakkari, Batman, Mardin, Diyarbakır kabilinden iller ve ilçeleri terörün doruğunda vadi düz ve sosyalliğin kolaylıkla şipşak olmadığı, yaşantının ve barınmanın tahakküm olduğu 14 değişik ilde ödence miktarları düşürüldü, buna karşın gün batısı illerinde ise bölümsel artış gerçekleşti.

Özel harekat, Terör, duyum, güvenlik, bomba imha kadar birimler için 1.derecedeki illere sakat aldıkları miktara ek adına para şişkinliği zammı oranında artış yapıldı. 2-3 ve 4.etap iller ise emare ve katsayı artışı ile sair birimlerdeki personelden çok ödence takanak.

Yukarıda belirtilen birimler dışındaki personel; 2.kademe illerde operasyonel birimlerle karşılık miktarda, 3.ve 4. rütbe illerde da para şişkinliği zammı artışı dahilinde ödence matlup.

1.eleştiri bölge katsayısı 127 iken, 2.nazik havza 198 kendisine belirlendi. Bölgelerin nazik değerlendirmesine istinaden bu düzenlemeye bakarak benzeri örnekle; 1.ve 2.aşama bölge illeri ortada 120 liralık kabil aynı fark bulunmakta ve bu aplikasyon nazik açısından mantıkla bağdaşmamaktadır.

Doğunun ücra yerlerinde canını dişine takan polislerde, yaılan düzenlemeyi adaletli bulmamaktadır.

Cingöz personeli ve operasyonel birimlerde görev fail güvenlik personeli bindirimli şekilde ödence alacakken, başka polislerin 2017 yılında almış oldukları tazminattan 200 liralık elan düşük tutar alacak olmaları eşitlik ilkesine aykırıdır, çünkü maşrık illerinde mevcut seçkin personel eksiksiz verim ve performansla aylarca 12/12 fiilen görevini baştan sona yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Kazanılmış adalet kavramı ve sunulan hakkın aleyhte yeniden düzenlenmesinin idareye olan cüret ilkesinin zedelenmesine kat açacağı görülmelidir.

Bu sebeple kıygınlık dallı güllü ve ayrıma maruz artan binlerce polis,moral motivasyonun henüz üstelik düşmemesi ve görev açısından güvenlik zaafiyetine yer verilmemesi üzere bu yanlıştan tıpkı dakika önceki dönülmesini irade etmektedir.

İŞTE BİR POLİSİN TEPKİSİ

Sayın memurlar net editörü, ego doğuda 1.sark bölgesinde çalışıyorum polis güçleri memuruyum. Bizler basit kobani olaylarında menfur çarpış olayında günlerce evimize gitmedik, bir defa da öf demedik, kestirmece 4 yıldır faaliyetler tazminatını tüm alıyorduk.
Amma bu serencam onayda 180 tl kabil bire bir meblayı düşürdüler burada bütün gerektiğinde operasyona masraf ama şubede çalışan arkadaşlarınki düşmedi, düşmemesi gerekir elhak amma bizimki de düşmesin ben burda servet sevdasından degil müsavat hak olmasını isterim
Askere emekliye ve bazı memurlara iyileştirme yapıldığı bu dönemde oparasyon tazminatının düşürülmesi adaletsizlik gayrimümkün mı?
Bu durumdan büyüklerimizin haberi olduğunu zannetmiyorum
Bizler teskilat kendisine tek ıslah almadık sesimize patırtılı oluyorsunuz
Tanrı razı olsun sizden bu olayı birlikte yazarsanız ihtimal büyüklerimiz görür adaletsizlik ortadan kalkar
Şimdiden Cenabıhak razı olsun

Share: