Şark illerinde yekpare amme görevlileri uyarıldı

İstihbarat birimleri, PKK’nın yeni planında amme hava ve kuruluşlarında ayak tabanı hazırlamak istediğini belirtti

Yıldırı örgütü PKK’nın, amme çekicilik ve kuruluşlarında aya düşünmek amacıyla Garp illerinde müteharrik PKK/KCK yandaşı memurların, hele de keyif sektöründe çalışanların tayinlerini bu ilçelere çıkarmalarını istediği belirtildi. İstihbarat birimleri, çözüm sürecinin esasen başlayabileceğini alim PKK’nın görüşmelerde tüvana canip görünmek için haddinden fazla sayıda er, polis güçleri ve amme çalışanının kaçırılmasını istediğini rapor etti. PKK/KCK yönetiminin teşkilat elemanlarına gönderdiği talimatlarda, 2016’da çözüm sürecinin yeniden başlayabileceği, bunun için bile gerekli hazırlıkların yapılması yönünde direktiflerde bulunduğu öğrenildi. Kandil’in çözüm sürecinde masaya hayat dolu benimsenmek için çeri, polis güçleri ve kamu görevlilerinin kaçırılmasını istediği istikbal sürüldü. Örgütün bu talimatı üstüne özellikle Doğu illerinde görev işleyen tam kamu görevlilerinin uyarıldığı bildirildi.

‘BOŞALTILAN EVLERE TUZAK KURUN’

PKK/KCK yönetiminin, bölgede göç fail vatandaşların boşalttıkları ve teşekkül elemanları tarafından kullanılan evlere asayiş güçleri yoluyla girilmesi ve arama yapılmasını gölge etmek amacıyla tuzaklar kurulması talimatını bile verdiği bildirildi. Kandil’in örgüt elemanlarından, evlerin kapılarının bomba düzenekleri ile tuzaklanmasını, aş damı tüplerinin konusunda uzaktan kumanda ile patlatılan düzeneklerin konulmasını ve özellikle sokaklarda yere andıran klimaların dış ünitelerine bomba yerleştirilmesini istediği kaydedildi. Düzenlilik güçlerinin PKK’nın basık tuzakları karşısında sülale aramalarını nazik titizlikle yaptığı dile getirildi. PKK’nın, halktan yeterince destek bulmaması konusunda hele Günindi illerinde amme hava ve kuruluşlarında görev fail yandaşlarının tayinlerini bu illere çıkarmasını istediğini aktaran ihsas birimleri, PKK’nın kullanılmamış planında kamu kurum ve kuruluşlarında taban monte etmek istediğini belirtti. PKK’nın atama yapmalarını istediği kişilerin başında keyif sektöründe müteharrik doktor, bacı kadar ihtişam memurlarının bulunduğu öğrenildi. İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalarda, terör örgütü PKK’nın özellikle matbuat açıklamalarında görev yapan asayiş görevlilerine saldırı düzenlemeyi amaçladığı bile encam sürüldü. Tekrar teşkilat yönetiminden mevrut talimatlar doğrultusunda Gün Doğusu ve Güneydoğu illerinde anlaşmazlık fotoğraflamak isteyen PKK elemanlarının elektrik kesintileri için trafolara, esenlik ve saflık endişesi gerçekleştirmek üzere akarsu şebekelerine atılım amaçladıkları nın birlikte tayin edildiği bildirildi.

ORAN ZULÜM YAPIYOR ALGISI OLUŞTURUN’

İstihbarat birimleri, hele akıbet dönemlerde PKK/KCK yönetiminin, örgüt elemanlarından, halkın kendilerine destek vermemesi ve kafile etmesi konusunda, devletin sivil iradeye ve halkına kalpsizlik yaptığı algısını yaratmalarını istediği tez edildi. Alelhusus kentlerde işlek yandaşlarından bunu talip PKK/KCK yönetiminin, böylecene devleti iadeli planını devreye sokarak, “Özyönetim zaruri” söylemiyle halk desteğini esasen almak istediği önae sürüldü.

Share: