Dükkana pencereden giren harami, torba dolusu el telefonu çaldı

Antalya’nın Serik ilçesinde el telefonu dükkanına giren hırsız 80 bin değerinde 30 adet telefon ile gelişigüzel yükleme aletlerini çaldı. Hırsızların dükkana girmeden önceki etrafı kolaçan etmesi ile işyerine methal ve çıkış belgesi hatıra düzenlilik kameraları marifetiyle kaydedildi.

Olay, Serik ilçesine kapalı Cumhuriyet Mahallesinde geceleyin 02.00 sıralarında meydana geldi. Dükkan sahibi, işyerini kapattıktan sonraları meydana mevrut hırsızlık olayında, yüzleri maskelenmiş 2 kişiden biri etrafı arama etti. Değişik can de dükkan penceresinde gönül girerek, kestirmece 80 bin teklik mesabesinde 30 adet el telefonu ile gelişigüzel yükleme aletlerini çalarak kayıplara karıştı. O anlar asayiş kameraları yoluyla saniye saniye kaydedilirken, polis ekipleri el telefonu hırsızlarını intikal etmek amacıyla mesai başlattı.

“İkinci el telefonun birlikte tamirat edilecek telefonları ve sunma bereketli şarj aletlerini bile çalmış”

Sabah yandaki esnafının dükkan camının celi olduğunu görüp bili vermesiyle durumu öğrendiklerini belirten işyeri sahibi Muhammed Şike Muhammed, “Gece 01.50 gibi dükkanı kapattım. Saat 02: 00’den sonraları pasaja giriyorlar ve etrafı taharri ediyorlar. Hedefleri bizim dükkanımız değildi, komşumuzun dükkanına giremeyince bizim dükkana gelmişler. Sonra taharri ediyorlar açıp açamayacaklarını. Açtıktan sonradan içeriye giriyorlar. Sabahleyin lokantacı komşumuz “Dükkan penceresi çıplak, camı fay” dedi. Bizde dükkana indik sabah. Baktık hırsızlık reşit. Tığ tek şeye dokunmadık ve ağaç polise bilgelik verdik. Ekipler geldi ve parmak izlerini aldı. Kısaca 20 kesim 2. ahali cep telefonu ile 10 tane bile tamir edilecek telefon ve yer gür şarj aletlerini çalmış. Yaklaşık 80 bin liranın üstünde zararımız var. Bütün zat işyerine özen etsin. Kapılarınızı ve pencerelerinizi iyi kapatın. Zira on paralık ummadığınız anda arakçılık olayı kabil. Herkesin ilgi etmesi gerekir ” dedi. – ANTALYA

Share: