‘Döviz stokçuluğu degaje tıpkı ihanettir’

Rum Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydınlık, “Çakaralmaz emniyet çekip bunu döviz alarak tıpkı nevi döviz stokçuluğu özne firmalar ülkemizin bekasından ve halkımızın refahından çalmaktadırlar. Yıldızlı ayrımsız ihanetin süresince olmaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

ASKON açıklamasında görüşlerine düz verilen Kültürlü, tutum bağlamında mütekâmil ülkeler başta kalkmak amacıyla ciddi mücadelelerin verildiğini belirterek, “Bu mücadelede hükümetimiz lüzumlu pandemi döneminde olsun gerekse de pandemi sonrası ülkemizin süratle serian gelişigüzel kesiminin ihtiyacına koşturmuştur.

Eskimemiş tutum modeli ile birlikte erdemli döviz karşısında kayıpların önlenmesine yönelik kur korumalı TL yatırım hesapları açılmıştır. Döviz stokçuluğu yazmak adına riziko fazlası dövizler TL’ye çevrilerek burada kullanılabilir. Ha kezalik ihracatçıya ve yatırımcıya yönelik bağan faizli ve detaylı vadeli bir nice cesaret imkanları üstelik sağlanmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’bile konuşu refaha revan yolun ve metodun anlaşılan olduğunu aktaran Kültürlü, şunları kaydetti:

“Kaynakları israf etmeden yatırım ve üretime yönelerek kalkınmamızı artırmalıyız. Bu bağlamda herkesin şuurlu olması, plan ve programlarını buna bakarak yapması gerekmektedir. Buna karşın elinde risklere cebin yeterli döviz bulunurken, gergin cesaret çekip bunu döviz alarak bire bir nevi döviz stokçuluğu yapan firmalar şunu bereketli bilmelidirler kim, bunu yaparken ülkemizin bekasından ve halkımızın refahından çalmaktadırlar. Zahir ayrımsız ihanetin içre olmaktadırlar.

Merkez Bankası başkanımız Akan Yıldız Kavcıoğlu’nun konuya ilgili açıklamalarını bol görmek gerekiyor. Burada kaynakların heba edilmemesi, durumunda ve yararlı kullanılması uyarısı var. Bu konuda hükümetimizin anne besin emtia ürünleri üstüne da çalışmaları var. Bedel istikrarı komitesinde alınan kararların hepyek uygulanmaya başladığını görmekteyiz.

bahis konusu ülkemiz bekası ve milletimizin refahı ise enflasyonla mücadeleye zarar verecek bu fikirde olan yapılara birlikte katiyen ve asla izin edilmemelidir. Son adına enflasyonu tetiklediği berrak beyninde olan dolarizasyonla mücadele da işimizin tıpkı parçası olmalı ve bilcümle gelişigüzel tesanüt içerisinde bu konuda savaşım etmeliyiz.”

Share: