Şırnak ve Siirt’te, ‘Eren Abluka-27 Şehit Operasyonu’ başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Siirt’te bin 377 personelin katılımıyla “Ermiş Kuşatma-27 Şehit Cingöz Uzman Çavuş Ercan Özcan Operasyonu”nun başlatıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, terör örgütü PKK’yı talih gündeminden çakozlamak ve bölgede barınan teröristleri aylak arkaç değirmek amacıyla Şırnak ve Siirt’te “Eren Abluka-27 ( Bestler Dereler-Herekol) Martir Jandarma Uzatmalı Çavuş Ercan Özcan” operasyonu başlatıldı.

Şırnak Kurnaz Nahiye Komutanlığı koordinesinde düzenlenen operasyonda, Çakırsöğüt Açıkgöz Komando Er Sancak Komutanlığı, Şırnak ve Siirt İl Cingöz Komutanlıklarına tutkun güllabi komando, jandarma hususi harekat (JÖH) ve güvenlik korucu timi, Şırnak ile Siirt İl Emniyet müdürlüklerine vabeste polis hususi harekat (PÖH) timlerinden oluşan bin 377 personel, 106 operasyonel tim fariza alıyor.

Açıklamada, operasyonun evvel gününde, Şırnak Bestler Dereler bölgesi ile Siirt Herekol bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde kapsamında tayin edilen 8 in, 18 sığınak ve barınakta, 7 elektrik üreteci, anti personel roketatar mühimmatı, 51 buçuk metre faaliyet kablosu, EYP düzenekli nazik tüp, basılmış düzenekli EYP, 4 mahal ve 1 tuzaklanmış yer, 4 adet büyük tombul ile çok sayıda afiyet ve hayat malzemeleri ele geçirilerek imha edildiği belirtildi.

Ayrıca, sıkıntılı ortamında terörün ağız ağıza ortadan kaldırılmasına yönelik ölçülü Eren Abluka operasyonlarının, vatandaşın desteğiyle itikatlı ve azimli şekilde başarıyla bitmeme edeceği kaydedildi.

Share: