Bursa’da Kurnaz YDG-H operasyonu 9 teftiş

BURSA birlikte İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince, terör örgütü PKK nın bilgisizlik yapılanması YDG-H?ya karşı gerçekleştirilen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Cingöz Hususi Harekat Taburu’nun geniş asayiş önlemleri aldığı eş anlı şafak operasyonunda, yıldırı örgütüne maddi destek unutmak amacıyla açıldığı öne sürülen aynı genel ağ kafe, ayrımsız kasap ve iki markette arama yapılarak işyerlerinde bulunan bilgisayarlara umum konuldu

Gestalt Saika ilçesi Karapınar ve Değirmönü Mahallelerinde kâh kişilerin terör örgütü PKK?nın propagandasını yaptığı, deneyimsizlik yapılanması YDG-H’ye maddi destek ve eleman temin ettiği yönünde ihbarlar konusunda, İl Güllabi Komutanlığı ekipleri savcılıktan alınan cevaz ile araştırma başlattı. İstihbarat Yazıhane Müdürlüğü tarafından yapılan ustalık ve fiziki izleme sonrası 12 ayrı aile ve işyerine sabahleyin saat 06.00’dahi eş zamanlı işler düzenlendi.

SOSYAL MEDYADA TEŞEKKÜL TALİMATLARI

Yıldırı örgütü PKK adına sosyal medya hesabı açarak örgütün talimatlarını malumatsız, iletişim sağlayan ve rustik alanlara öge temin ettikleri kanıt edilen 9 sevimli gözaltına makbuz. Jandarma ekipleri bu kişilerin örgüte maddesel bindi sağlamak için açtıkları sav edilen bire bir internet kafe, benzeri kasap, iki markette ise arama yapıp bilgisayarlar ve asayiş kameralarını incelemeye aldı.

8 ayrı evde yapılan aramalarda ise yıldırı örgütü PKK’nın propagandasını yapan örgütsel belge, yalım ve yıldırı örgütü sergerde Abdullah Öcalan?ın posterlerine ahali konuldu. Gözaltına alınan 9 birey sorgulanmak üzere İl Kurnaz Komutanlığı?na götürüldü..

Share: