Bozuk icra vekili Törüner’i zedelenmek eden kişiye mapushane cezası

Sanık Ercan Parafin, çarkıt devlet bakanlarından Bitirim Törüner’i posta ita tartışmasında zedelenmek ederek yaralanmasına etmen olduğu gerekçesiyle 3 kamer 10 bölüm kodes cezasına çarptırıldı.

Bozuk şevket bakanlarından Yaman Törüner, 5 Haziran 2012’da, Türk Telekom Arena Stadı’nın peş kavşağında, şerit değiştirdiği üzere peşi sıra seyreden başka aynı aracın sürücüsü yoluyla tacize uğradığı ve daha sonradan de zedelenmek edildiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu.

Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, otoyolda Kumarhane Törüner ile tartışan berbat Parafin’ın, önceki Törüner’in aracına pet şişe fırlattığı, elan bilahare birlikte aracını durdurduğu kaydedildi.

Çirkin Parafin’ın aracından nazil Törüner’i zedelenmek ettiği ve İstanbul Adli Tıp Büro Müdürlüğü’nden alınan afiyet raporuna bakarak hayati tehlikeye yol açmaksızın görgüsüz tıpkı tıbbi müdahaleyle giderilebilecek derecede yaraladığının anlaşıldığı anlatılan iddianamede, Ercan Parafin’ın eylemine uyan “isteyerek cerh” suçundan 2 ile 5 sene beyninde değişen delik cezasına çarptırılması istendi.

– “Elektroşok cihazıyla bana faaliyet verildi”

İddianameyi kabul fail İstanbul 17. Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davada defans eden Ercan AIkan, mağdur olduğunu ve elektroşok cihazıyla kendisine canlılık verildiğini savunarak, yakınan Törüner’i darp etmediğini ve Törüner’in kendi aracının önünü keserek, durdurduğunu encam sürdü.

İfadesine başvurulan şikâyetçi Bitirim Törüner bile kendisini yaralayan sanık Parafin ile ilişkin şikayetine devam ettiğini belirtti.

Fenomen sırasında Törüner ile alay malay araçta mevcut ve aynı duruşmada beyanı alınan tanık, olay günü Törüner ile birlikte Maslak’tan yola çıktıklarını belirterek, yaşanan kazadan sonradan Törüner’in kulağının kanamaya başladığını, bunu görünce ateş attığını, sonra gelen araçlardakilerin durarak tarafları ayırdığını ve Törüner’in eşini arayarak polise malumat vermesini istediğini söyledi.

Şahit, polisi beklemeye başladıklarını, ancak sanığın aracına binerek oradan uzaklaştığını belirterek, Törüner’in elinde sav edildiği gibi her elektroşok cihazı bulunmadığını kaydetti.

– Mahkemenin kararı

Davayı karara bağlayan murafaa, maznun Alkan’ı “niteliksiz cerh” suçundan 4 ay delik cezasına mahkum etti. Maznun hakkında fiilden sonraki ve anlık sürecindeki ahval dolayısıyla indirim uygulayıcı murafaa, cezayı 3 kamer 10 dönme kodes cezasına düşürdü.

Kararda, olay günü sızlanan Törüner’in gezi halindeyken abdestbozan değiştirmesi üzerine aracın sıkıştırılmasını gerekçe gösteren maznun Parafin’ın, araca akla yatkın akarsu şişesi fırlatarak el branş hareketi yaptığı ve müştekinin aracını durdurması konusunda sanığın bile aracını durdurduğu belirtildi.

Sâdır tartışmada Alkan’ın sızlanan Törüner’in gömleğinden yilbik kafasına vurduğu ve Adli Tıp Kurumu’ndan alınan rapora göre kulağından kan akacak şekilde süssüz şekilde yaraladığının anlaşıldığını kaydedildi.

Maznun Alkan’ın “cerh ve tehdit” suçlarından mahkumiyet hükmü bulunduğu belirtilen kararda, sanıkla ilgili ayrımsız henüz suç işlemeyeceği üstüne mahkemeye müspet yetinme gelmediği üzere “hükmün açıklanmasının gabi bırakılması” ve “sunulan cezanın ertelenmesi” yoluna gidilmeyeceği aktarıldı.

Maznun Ercan Alkan’ın avukatı Söz Ceyhun Güllabi, kararı, “hiç bir indirim uygulanmadan aracısız mahkumiyete hükmedilmesi” gerekçesiyle temyiz etti.

Share: