Arkadaşının otomobiliyle gezerken öldürüldü: 5 denetleme

KONYA’da arkadaşı Ulu G. (23) ile otomobille gezen Abdullah Süvari (23), çevreden keder edilmesi sonucu hayatını kaybetti. Polis, silahlı saldırıya karıştığı öne sürülen 2’si kadın 4 şüpheliyle Şanlı G.’yi  gözaltına aldı.

Olay, evvel Erek ilçesi Ahmet Özcan Caddesi’nde meydana geldi. Yüce G., arkadaşı Abdullah Süvari ile gelişigüzel otomobiliyle gezintiye bundan sonra. Bu tam çevreden tabancayla otomobile ızdırap açılması sonucu Süvari yaralandı. Pahal yaralanan Süvari, arkadaşı Büyük G. vasıtasıyla otomobille Kasıt Eğitim Bilimi Aplikasyon ve Araştırı Hastanesi’ne götürüldü. Tedaviye alınan Atlı, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Olayla ilişkin faaliyet başlatan polis güçleri Yüce G.’nin ifadesini aldı. Ali G. ifadesinde “Tığ otomobille gezerken haricen birileri üzücü açtı. Açılan acı sonucu Abdullah yaralandı”dedi. Bölgedeki mobese ve düzenlilik kamera kayıtlarını inceleyici polis, olaya karıştığı öne sürülen ve Abdullah Atlı ile aralarında algı zımnında düşmanlık mevcut 50 suçtan kaydı olan Alpaslan A. (23), 7 suçtan kaydı olan Recep C. (40), 2 suçtan kaydı olan Rabia T. (21) ve Tuğçe E. (21) ile Şanlı G.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin sorgusu sürerken, Abdullah Atlı’nın cenazesi dahi bugün Maksat Öz Mahallesi’ndeki mezarlıkta defnedildi.

?

Share: