Ankara Büyükşehir Belediyesine 150 yangıncı alımı üzere başvurular başladı

Ankara Büyükşehir Belediyesine alınacak 150 itfaiye eri üzere başvurular, kurumun genel ağ sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, KPSS benek türü üzerinden alımı yapılacak 150 kullanılmamış itfaiye memuru alımı için adaylar, “www.ankara.bel.tr” genel ağ adresi üzerinden referans formunu doldurabilecek.

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği ya de Sivil Defans ve İtfaiyecilik dolay lisans programlarının birinden mezun olan adaylar, formu doldurduktan sonradan mergup belgelerle, 1-12 Teşrinisani tarihlerinde Cumhuriyet Altını Caddesi 19 Mayıs Kompleksi içerisindeki Atatürk Spor ve Işporta Sarayı Altındağ adresine şahsen müracaatta bulunacak.

– Aday ve kılgılı imtihan yapılacak

Güzeşte yıl vazifeli statüsünde 300 itfaiye erini istihdam eden Büyükşehir Belediyesi, en faziletkâr puanlı adaydan kaldırmak amacıyla nasıp yapılacak abes kadro sayısının 5 acımasız oranında adayı, aday ve kılgısal sınava tabi tutacak.

Başvuru sonrası yapılacak değerlendirme sonucu sınava girmeye doğruluk kazanan adaylar, 18 Teşrinisani’üstelik Büyükşehir Belediyesi internet adresinde ilan edilecek.

Ankara İtfaiyesi, sözlü ve kılgılı sınavları ise 22 Teşrinisani-1 Ara tarihlerinde yapacak.

– “İtfaiyecilik mezunu gençlerimizden 300 kişiyi işe başlattık”

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Vahim, göreve başladıklarında öncelikle iri tıpkı personel ihtiyacı olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

Yavaş, şunları kaydetti:

“Maatteessüf eski yıllarda itfaiye teşkilatımıza alınmak amacıyla işe girişi yapılan birçok personel, apayrı kurumlara evet da çekicilik içi bambaşka birimlere kaydırılmıştı. İlk etapta 300 itfaiye personeli alımı gerçekleştirmek amacıyla harekete geçtik ve yalnız itfaiyecilik mezunu gençlerimizden liyakatla 300 kişiyi işe başlattık. Esasen talebimiz çok olmasına rağmen Çevre Bakanlığına yapmış olduğumuz müracaat ile 150 yangıncılık okulu mezunu kişiyi elan işe başlatacağız.”

İTFAİYE ERİ NE BÜYÜKLÜĞÜNDE AYLIK ALIYOR?

Göreve yeni başlayan itfaiye aracı eri ne kadar mahiye aldığına dair tafsilatlı bilgiyi aktarmak için Memurlar.net maaş robotumuzu mülakat edebilirsiniz

Memurlar.net maaş robotuna aksetmek amacıyla Tıklayınız.

Müracaat süreci ve devamını Memurlar.net Forum bölümünde paylaşımda bulunabilirsiniz.

KAPAT X

Memurlar.net Forum bölümünde açılan sayfaya ulaşabilmek amacıyla Tıklayınız.

Share: