Büyüklük korumasında yetişen 1050 tüvana kamuda istihdam edilecek

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığınca, 3 Kasım 2021’de doğruluk sahibi 1050 gencin ataması, yetişek durumlarına makul kadrolara yapılacak- Türe sahibi gençler, yeğleme işlemlerini 18-27 Teşrinievvel 2021’de e-Çap üzerinden gerçekleştirebilecek

Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanlığına mecbur kuruluşlarda yetişen 1050 zinde, kamu kurum ve kuruluşlarındaki kadrolara atanacak.

Bakanlıktan yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, dehalet ve bakım altında yetişen gençler, 2828 sınırlanmış Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında amme kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek.

Bu kapsamda 3 Son Teşrin 2021 tarihinde türe sahibi 1050 gencin ataması, eğitim bilimi durumlarına akıllıca kadrolara yapılacak. Doğruluk sahibi gençler, tercih işlemlerini 18-27 Ekim 2021’de e-Kerem üzerinden gerçekleştirebilecek. Tercih kılavuzuna, Bakanlığın genel ağ sayfasından ve “turkiye.gov.tr” genel ağ adresinden ulaşılabilecek.

2828 az yasa ve ait yönetmelik göre, kerem korumasında erişmiş çoluk çocuk amme gelgel ve kuruluşlarında istihdam ediliyor. Bu amaçla yılda üç posta nasıp yapılıyor.

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, gençlere desteğini istihdam sonrasında da sürdürüyor. İşe yerleştirilen gençlere, Bakım Sonrası Delalet İzleme ve Kıymetlendirme Birimlerindeki personel eliyle yaşadıkları sorunların çözümü amacıyla bindi sağlanarak, ihtiyaç duydukları konularda delalet çalışmaları yürütülüyor.

Bugüne kadar heybet korumasında yetişmiş mecmu 55 bin 862 kişinin kamuda istihdamı sağlandı.

Share: