Süper Lig’e yükselme yolu değişti

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Makat 1. Yığın Play-Off sisteminin değiştirilmesine karar verdi. Alınan kararın ardından Süper Grup’e yücelme yolu değişti…

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Kıç 1. Grup’de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine değişmeyen verdi.

Zaman böylece ligi geçmiş iki sırada bitiren takımların aracısız Spor Mabat Süper Kütle’e yükseleceği Spor Popo 1. Loda’de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak:

Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına iltihak hakkı kazanır.

Ligi 3. sırada mütemmim topluluk aracısız Play-Off Finaline yükselir.

Ligi 4. tam tüketici topluluk ile 7. tam tüketici mızıka, 5. tam tüketici topluluk ile ise 6. tam tüketici bando eşleşir. Müsabakalar, 4. ve 5. takımların sahasında biricik karşılaşma eliminasyon usulüne göre oynanır.

Bu müsabakaları kazanan takımlar, önceki maç ligi daha alt tam tüketici takımın sahasında olacak şekilde, çift karşılaşma eliminasyon usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci erekçi adına Play-Off Finaline yükselir.

Play-Off Finali tarafsız sahada bir tane maç eleme usulünü bakarak oynanır. Kazanan bando Spor Popo Süper Küme’e yükselecek 3. topluluk tamam.

Share: