38 ilde 186 otel icralık oldu

İcralık otellerin illere göre dağılımında 47 prosedür ile Muğla önceki tam. Otellere gerçekleştirilen mecmu yürütme işlemlerinin ilçelere bakarak dağılımında 32 otel ile Bodrum şef. İller dağılımında Muğla’yı 22’şer iş ile Antalya ve İstanbul izliyor. Pandemi döneminde yürütme işlemi yapılan otellerin yarısına yakını üç şehirde bulunuyor.

Acun Gazetesi’nde düzlük alan habere bakarak; Türkiye Bankalar Birliği’nin (TBB) pandemi dolayısıyla bankalara “yüreklilik borcunu eskiden ödemeyen otellere izlem işlemi başlatmayın, borcu yapılandırın” talimatına karşın Türkiye’nin seçme yerinden 38 ilde 186 otel icralık oldu. Hakeza olmasaydı icralık otel sayısı katlanırdı. Düpedüz sektöre bildirme çokça itimat kullandıran Denizbank’ın Genel Müdürü Kağan Keder toplanmış 25 otelin satışını yaptıklarını söylemişti.

İcralık otel sayısında Bodrum şef

İcralık otellerin illere bakarak dağılımında 47 işlem ile Muğla ilk tam meydan aldı. Muğla’da icra işlemi pratik edilen 47 otelin 32’si Bodrum’da bulunuyor. Buna bakarak Muğla’daki otellere mecmu icra işlemlerinin yüzdelik 70’i Bodrum’da gerçekleşti.

İcralıkların yarısı üç şehirde

İl bazında geçmiş sırada olan Muğla’yı 22’şer işlem ile Antalya ve İstanbul izliyor. Buna bakarak pandemi döneminde icra işlemi yapılan otellerin yarısına yakını üç şehirde gerçekleşti. İcralık otel sayısı ceride ve internet sitelerinde arada sırada çıkan mübalağalı ve üs sıfır rakamları değil, kanun gereği Basın İlan Kurumu (BİK) üzerinden yayınlanan yürütme işlemleri ilanlarındaki resmi rakamları içeriyor. İcralık otellerin yıllara bakarak dağılımında 2020, 79 muamele ile önce tam. 2021’dahi oteller üzere gerçekleşen icra işlemi 2020’nin bire bir eksiği ile 78. 2022’nin ilk şeş kocaoğlan, Haziran sonu itibariyle gerçekleşen icra işlemi da 29 oldu.

2020-2022 haziran sonu itibariyle icralık olan otellerin illere göre dağılımında: Adana ve Zonguldak 4’er, Eskişehir ve Kahramanmaraş 3’er, Artvin, Çorum, Kütahya ve Malatya 2’şer, Balkı, Aksaray, Ardahan, Bilecik, Bursa, Denizli, Edirne, Hatay, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Manisa, Mardin, Nevşehir, Samsun, Ş.Urfa, Van, Yalova’da bu dönemde 1’er otel icralık oldu.

Share: