‘Hanım kızımız’ diyen Kılıçdaroğlu’na tercümandan suç duyurusu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘karı kızımız’ dediği Reisicumhur Erdoğan’ın tercümanı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, kişilik haklarına atak düzenlendiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uluslararası programlarında çevirmen yerine görev yapan Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu üzerine suç duyurusunda bulundu.

AVUKAT: MAHKUM EDİLECEĞİNE İNANIYORUZ

Abushanab’ın avukatı Sezgin Bronz, sosyal medya hesabından yanlışlık duyurusuyla ilişik “CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal medya hesabı üzerinden müvekkilimiz Fatıma Kavakcı’yı ifa ettiği kamu görevi nedeniyle kasıt alarak nefret ve tehdit diliyle yaptığı saldırılara alın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Tıpkısı siyasi parti başkanı tarafından büsbütün kimliği zımnında müvekkilimize yapılan bu tehdidin kamuoyu gözetiminde olduğu gibi ahbaplık düzeni gözetiminde da mahkum edileceğine inanıyoruz” paylaşımını yaptı.

Avukat Tunç’un paylaştığı cürüm duyurusunda; tehdit, tiksinti ve ayrımcılık, görevi yaptırmamak amacıyla mukavemet, kamu görevlisine hakaret ve resen belirleme edilecek suçların işlendiği ileri sürüldü.

Dilekçede, Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab’ın tafsilatlı zamandır Cumhurbaşkanlığı bünyesinde uluslararası ilişkiler uzmanı ve müşavir olarak fariza yaptığı belirtildi. Dilekçede Abushanab’ın lisans ve yüksek lisans eğitimini sıkı dışında tamamladığı ve değişik yerlerde araştırı asistanı olarak görev yaptığı kaydedildi.

suç duyurusu dilekçesinde, Abushanab üzerine sonuç zamanlarda aldığı kamusal görev ve faaliyetleri dolayısıyla dizgesel adına kampanyalar yürütüldüğü, bu kapsamda çok sayıda tiksinti ve ayrımcılık söylemi içeren veri, toplumsal medya paylaşımı ve yorumlarıyla şahsiyet haklarının ağırbaşlı ayrımsız şekilde ihlal edildiği tabir edildi.

Dilekçede, “Bazı iletişim araçları organlarında ve genel ağ süresince yer aldığı için kaka yoluyla müvekkil hakkında cürüm niteliğinde ve yabanlık haklarına akın oluşturan tabir ve beyanlarda bulunulmuştur” denildi.

KILIÇDAROĞLU HANGI DEMİŞTİ?

Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun 15 Temmuz 2022 tarihindeki açıklamalarına üstelik vadi verildi. Kılıçdaroğlu, o açıklamasında şunları söylemişti:

* “Sevgili Halkım, henüz NATO’daki imzanın mürekkebi kurumadan Finlandiya ve İsveç’ten gelen skandal meşruhat, Erdoğan’ın tekrar tek özdek alamadan imza attığını gösterdi. Demin de skandalın F-16 meselesinde bitmeme ettiğini görüyoruz.

* Yatırımcılarından (sahiplerinden) biri olduğumuz F-35 çarpışma uçağı projesinden çıkartılmamız ve paramızı et kafalı alamamamız yetmiyormuş gibi, yalvar yakar duruma düşürüldüğümüz F-16 uçaklarını nerede kullanıp nerede kullanamayacağımıza dayalı koşullar koymaya kalktığını görüyoruz.

* Erdoğan ne ahit diplomatik görüşmelerde çevirmen olarak yanına o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca geriden geriye sığınmacı ülkemize girdi ya dahi bedeli milletimize çokça yüksek olan sözleşmelere imza attırdılar. Bilcümle söyledim yine söyleyeceğim, Mağrip Erdoğan için çok özdek biliyor.

* Erdoğan kızgın propagandalar dışında elle tutulur tek şeyi bu ülkeye kazandıracak durumda değildir. Öyle “dış güçler” demeyi filan bıraksınlar. Gün Batısı, Erdoğan rejimine düşman değildir. İddia ediyorum, Günindi haddinden fazla molekül bildiği ve elinde tuttuğu bu biçim liderlere bayılır ve destekler.

“HANIM KIZIMIZDAN AÇIKLAMASINI ARZU EDECEĞİZ”

KAPAT X

* Demin Erdoğan, sana hangi yapman gerektiğini söyleyeyim. Çık ve birlikte kim ‘Ben imza attım amma tehalüf bunun onaylanmasını parlamentoda engelleyecek, öz grubumda da bu konuda kontrolüm kül değil.’

* Kâfi kim Türkiye masaya yeniden otursun. Yegâne tıpkısı şartımız var. Bu nöbet çabucak çevirici hanım kızımızı yanına alarak hisse senedi görmeye düzentileme zinhar, bırak bu işin ehli diplomatlar işlerini yapsınlar. F-35 ve S-400 konularında anlaşmadan de o masadan kimse kalkmasın.

* Buradan ABD’ye sesleniyorum. Bu konuda başı yerde arayacaksanız, suçlusu biziz. Varsa tıpkı sorununuz, bizimle halledin.

* Antrparantez çevirici karı kızımızdan, yüzbinlerce Afgan sığınmacının ülkemize gelmesine el açan o toplantıda Biden ile neler konuşulduğunu seçimlerden bilahare devletimize açıklamasını dilek edeceğiz. Sunulan rastgele mezuniyet, sorumluluğu ile birlikte dirimlik. Kendisi bile bunu bilecek yaştadır.”

Share: