Su tankında sıkışınca ortaya komedi filmi gibi görüntüler imdi

Bolu’da içmece sularından zehirlenmelerin yaşandığı köyde gezmen su tankını restore etmek için içine giren vatandaş, girdiği yerden yerden çıkamadı. Su tankında dakikalarca kurtarılmayı muntazır yurttaş, pres anlar yaşarken, ortaya da fars üzere görüntüler imdi.

Bolu merkeze sınırlanmış Yuva köyünde içmece suyundan kaynaklı zehirlenme vakalarının yaşanmasının arkası sıra köyün akarsu ihtiyacının karşılandığı akarsu depolarında arılık ve ilaçlama çalışması başlatıldı. Çalışmalardan âlem akarsu verilmeyen köyde, vatandaşlar seyyah su tanklarına içmece ve istimal suyu doldurarak ihtiyaçlarını gideriyor.

Ne girebildi ne de çıkabildi

Saf su kaynağından su yedirmek için plastik tankı girmek talip Erdal Kayaç, tanktaki arızayı elde etmek üzere içine girmeye çalıştı. Vücudunun yarısı tankın içine giren Kayaç, elan çok giremeyince dışarı geçmek istedi. Tankın girişinde sıkışan ve dışarı birlikte çıkamayan Kaya, akrabası olan Serkan Karadağ ve çevredekilerden arkalama istedi. Yardıma koşan vatandaşlar önce tankı taraf çevirerek Erdal Kayaç’yı çekip çıkarmaya çalıştı. Kayaç’yı bu şekilde çıkaramayan vatandaşlar akarsu tankını yine çarkıt haline getirerek kesmeye karar verdi.

Erdal Karadağ, etraflı uğraşlar böylelikle tanktan girdiği yeri kesilerek kurtarıldı. Teferruatlı müddet tanktan kurtarılmayı muntazır Erdal Karadağ, “İçme sularımız tortu. Bozulmamış bire bir su kaynağından su semirtmek istedik. Tankımızı onarmaya çalıştık. İçine ahzetmek zorunda kaldım amma çıkamadım” dedi.

Akrabasını tanktan kurtaran Serkan Karadağ ise “Kardeşim tankın içine tamir üzere girdi. Kaşla göz beyninde girmiş. Ama çıkamadı. Çıkamayınca kesmeye ilişkin kaldık” ifadelerini kullandı.

Share: