Yeğenini yararsız evde kilitli tutan teyze tutuklandı

Bursa’da kiraladığı evi çöplüğe çeviren ve tahminî 1 yıldır de 9 yaşındaki yeğenini bu evde alıkoyan teyze Kamuran Pınar A. gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyetteki ifadesinde ana yarısı, 4 ayda bu kuzuluk geldiğini belirttiği yeğeninin tek yardımı akseptans etmediğini kanıt etti.

Edinilen bilgiye göre, forma Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde kirayı ödemediği üzere sülale sahibi tarafından mahkeme kararıyla Kamuran Kaynak A.’nın (44) oturduğu evi 21 Orak Ayı Perşembe günü boşaltmaya gelen ekipler çilingirle gönül girdi. Evin methal kapısının yanındaki dolaba yapıştırılan kağıtta “Eve girmeye kalkmayın sizi haneye tecavüzden mahkemeye veririm” mukayyet kağıt dikkat çekti. Nilüfer Belediyesi ekipleri, günahsızlık çalışmasına başladıkları sırada tıpkısı odanın kapısının kilitlenmiş olduğunu ayırt etti.

Kapının arkasından dokunaklı bundan sonra

Kapıyı kırarak yürek giren kovanlık görevlileri, çöplerle komple odada nısıf dökülmüş halde yatan Kamuran Kaynak A.’nın yeğeni olan 9 yaşındaki Toplama Muhammet A.’yı buldu. Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini üstelik odaya yaptığının görülmesi üstüne esenlik ve polis güçleri ekiplerine malumat verildi. Çöp evde tutulan çocuk, görüngü hesabına gelen esenlik ekibinin geçmiş müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Talihsiz yavru hastanedeki tedavisinin peşi sıra Ev ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince esirgeme altına alındı.

Kafede esenlik yaparken gözaltına alındı

Polis ekipleri eliyle dalan Osmangazi ilçesi Setbaşı’nda aynı kafede otururken gözaltına alınan teyze Kamuran Bulak A., emniyetteki sorgusunun arkası sıra sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“Tek yardımı akseptans etmiyordu. Kaçmasın diyerek kilitledim”

Kamuran Pınar A. emniyetteki verdiği ifadede şu cümleleri kullandı:

“Yeğenim Cem Muhammet A.’ya 18 aylıktan bugüne büyüklüğünde annemle gelişigüzel tığ baktık. Annem 2020 yılında öldükten sonradan ben bakmaya başladım. Kardeşim Yasemin A. (38), annemin vefatından sonra çocuğunu alıkoyduğuma dair şikayette bulundu. Cem da bunu duyunca bizimle irtibatı kesti. Kemirmek yemiyor, temizliği akseptans etmiyordu. Akıbet 4 ayda bu ayla geldi. Ego da etrafa kötülük vermesin ve kaçmasın diyerek kapıyı kilitledim.”

Esas Mısır Yasemini A.’nın Antalya’dahi hususi aynı markette çalıştığı öğrenilirken, yeğenini alıkoyan teyzenin ise 4 aydır işsiz olduğu ortaya daha çok. Alıkoyan teyzenin eşinin ise düzenlilik görevlisi olduğu belirtildi.

Share: