Şırnak’ta eller tetikte: Sokak ortasında çatışma

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde PKK’lı teröristlere alın komandoların desteği ve tankların eşliğinde başlatılan operasyonlar sokak çıkmaz devam ediyor.

25 TERÖRİST ETKİSİZ

ŞIRNAK’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde kurnaz komandoların desteği ve tanklar eşliğinde başlatılan operasyonlar devam ediyor.

KADIN ÖLDÜRÜLDÜ

Cizre’deki operasyon, artık Cudi, Aydınlık, Talih ve Yasef mahallelerinde yoğunlaşıyor. Cizre’dahi tankların eşliğinde Cudi Mahallesi’ne giren açıkgöz komandolarıyla barikat kuran teröristler beyninde arada bir çatışmalar daha çok. Çatışma sırasında 45 yaşındaki Armağan Rahat yaşamını yitirdi. Rahat’in 4 yavru annesi olduğu belirtildi. Yıldırı örgütü üyeleri, ilçeden revan ara sıra ailelerin evlerini ise ateşe veriyor.

Silopi ilçesinde birlikte çatışmalar çıktı Başak ve Yenişehir mahallelerinde yoğunlaştı. Nuh Mahallesi’nde ise asayiş güçlerine bombalı atak düzenlendi. Teröristlerin yola döşediği bombanın zırhlı açacak geçtikten sonra patlaması sonucu duygusal kaybı yaşanmazken çevredeki komütatör ve evlerde hasar meydana geldi. İlçede periyot süresince patlama ve zırh sesleri yankılandı.

Genelkurmay Başkanlığı, Silopi ve Cizre’dahi planlı operasyonlarla ilişkin genel ağ sitesinden izah yaptı. Açıklamada, Cizre’dahi 24, Silopi’de 1 doğmak üzere 25 teröristin tembel ayla getirildiği belirtildi.

KEPENKLER AÇILMADI

Şırnak site merkezinde esnaf, Cizre ve Silopi ilçesinde devam eden sokağa ayazlık yasağını ihtarname amacıyla güzeşte kepenkleri açmadı, şehiriçi ulaşımı sağlayan şehremaneti otobüsleri ve minibüsler da sefere çıkmadı. Çöplerin de toplanmadığı Şırnak’ta merkezdeki okullarda yetişek gören öğrencilerin ayrımsız bölümü bile okullara gitmedi. Sokakların abes olduğu kent merkezinde çap bekleyiş bitmeme ediyor.

Share: