Şehzadeler Belediyesi 2023 yılına açılışlarla giriyor

Şehzadeler Belediyesi, 2023’ün ilk sedir toplantısını Belediye Başkanı Ömer Faruk Polat başkanlığında yaptı. Bakir yılda da kavi çokça hizmet ve projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Başbuğ Çelik, Sancaklıkayadibi Mahallesi’ne ayrımsız çokça gayeli mağaza, Selimşahlar Mahallesi’ne da içerisinde kafeterya, lokanta ve ızgara salonu, genel ağ evi, muhtar evi ve çocuk parkı yer alacak bir toplumsal tesis kazandıracaklarını müjdeledi.

Şehzadeler Belediyesi Sülale kocaoğlan sedir toplantısı, Kültür Merkezi Meclis Salonu’nda yapıldı. Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik’in başkanlığında yapılan toplantının evvel oturumunda 24 ruzname maddesi görüşülerek karar bağlandı. Utanmak duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan oturumda Başkan Polat meclis üyelerine belediyenin geçmiş ayda yaptığı çalışmalar ve yeni yılda hayata geçirilecek projeler karşı hikmet verdi.

Sedir üyeleri ve vatandaşların bakir yılını bir misil henüz kutlayarak ve bol dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Başbuğ Polat, şöyle devam etti: “Yeniharmandalı mahallemize kazandıracağımız çok gayeli mağaza projemizin yapım çalışmaları bitmeme ediyor. Mart ayında hizmete açmayı planlıyoruz. Yarhasanlar mahallemizde yaptığımız Budun Kütüphanesi ve Cahillik Merkezi inşaatımız takvimine akıllıca yerine bitmeme ediyor. Kaba işleri tamamlandı. İnce işlerin yapımı bitmeme ediyor. Küçük Ay sonu, Mart başı üzere binayı teyit almayı planlıyoruz. Akabinde üstelik çöz teşrifat çalışmaları olacak. Bu sene içerisinde inşallah projemizi hizmete açmayı planlıyoruz. Saruhan Koca eliyle yaptırılan Fetih Mescidi’nin restorasyon çalışmaları üstelik devam ediyor. Önümüzdeki aylarda bu çalışmamızı birlikte tamamlamayı hedefliyoruz. Maşrık Kışla içerisinde düzlük düzlük tarihi yapıyı restore ederek, bala kreşi kendisine şehrimize kazandırmayı hedefliyoruz. Kurumlararasında tören düzeni imzalandı. 2 bin metrekarelik alanın salgı çalışmaları tamamlandı. Sonrasında de röleve, restorasyon ve restitüsyon projeleri hazırlanıp kurula sunulacak. Icazet alınmasının peşi sıra dahi yapım çalışmalarına başlanacak. Çavuşoğlu Mahallemizde 220 metrekare çokça gayeli salon ve 50 metrekaresi muhtarlık ve doktor evi kalkışmak amacıyla hep 270 metrekarelik yapım alanında kazandıracağımız haddinden fazla amaçlı salon, muhtarlık binası ve ‘Doktor Evi’ projemizin yapım çalışmaları tamamlandı. Önümüzdeki günlerde bu projemizi da hizmete açmayı hedefliyoruz. Sarıalan, Sarıbeyler ve Gökbel Mahallelerimizdeki okullarımızın bahçesine yaptığımız çokça gayeli tasarruf alanları tamamlandı. Hemşehrilerimize doğru olsun”

Yıpranmamış projeler için da bilgi veren Başkan Çelik “Sancaklıkayadibi mahallemize kazandıracağımız çokça amaçlı salon projemizin üstelik proje çalışmaları başladı. Tahsis işlemleri devam ediyor. Fatih Parkı içerisindeki Bilgisizlik Merkezi ve Yavru Kreşinin yapım çalışmaları tamamlandı. Eğitim-talim yılının 2. yarısında, gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz. Selimşahlar Mahallesi 101 ada ve 3 parselde yapılacak olan sosyal organizasyon ve yer düzenlemesi projesinin yapım çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. 1 milyon 269 bin TL+KDV bedelle yapımına başlanacak olan toplumsal kasılma içerisinde; kafeterya, aşevi ve ızgara salonu, genel ağ evi, kocabaşı evi ve çocuk parkı bulunacak” şeklinde konuştu.

Komutan Polat’in konuşmasının ardından ruzname maddelerinin görüşülmesine geçildi. 24 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Yılın evvel sedir toplantısının evvel oturumunda antrparantez belediyenin 21 yaş üstü engelliler amacıyla hayata geçireceği ‘Engelsiz Eğitim Bilimi Merkezi’ projesi için de meclis üyelerine lokma eşliğinde hikmet verildi. Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Efendioğlu projenin detaylarını anlattı. Meclisin ikinci oturumunun ise 6 Ocak Cuma Namazı günü saat 17.00’üstelik yapılacağı belirtildi. – MANİSA

Share: