Samsat Belediyesi’nden darülfünun öğrencilere eğitim bilimi yardımı

Adıyaman’ın Samsat Belediyesi, yükseköğrenim gören bütün Samsatlı gençlere eğitim bilimi yardımı yaptı.

Sabık sene bin 71 teklik eğitim bilimi yardımı eden Samsat Belediyesi yoluyla bu sene ise bin 453 liralık yardımda bulundu.

Üniversite öğrencilerine caba adına yapılan bu yardımların rakamları ise öğrencilere mesajlarda bulunuyor. Güzeşte yıl Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi olan bin 071 rakamı seçilirken bu sene İstanbul’un Fethi olan bin 453 rakamı tercih edildi.

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, uray meclisinin almış olduğu değişmeyen doğrultusunda Samsat’ta ikamet fail ve hangi sınıf veya bölümü okuyor olursa olsun hep yükseköğretim öğrencilerine bin 453 liralık eğitim yardımı yapıldığını açıkladı.

Yaklaşık 300 kişiye müzaheret yapıldığını ve yardımların bir tane seferde hesaplara yatırıldığını tamlayan Başbuğ Fırat, “Eğitim Bilimi bizim sunu öncelikle anne başlıklarımız arasında bulunuyor. Gençlerimiz yarınlarımızın teminatıdır. Bunun için maddi manevi bu gençlerin desteklenmesi geçişsiz. Bu nedenle imkanlarımız nispetinde yardımlar yapmakta, misil tespitlerimizde bile gençlerimize manevi anlamda kanı vermekteyiz. Bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: