Kocaeli’de 200 saatlik alıcı kaydını inceleyen polis güçleri, gasp çetesini çökertti

Kocaeli’de bankadan sâdır vatandaşları takip ederek gasbettiği iddiasıyla İstanbul ve Ankara’da planlı operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Büro Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Devir Amirliği ekipleri, Gebze ilçesinde park yeri halindeki otomobilden 310 bin liranın çalınmasına ilişkin iş başlattı.

Yaklaşık 2,5 kamer süren çalışmada 200 saatlik asayiş kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, şüphelilerin E.P, Ö.P, B.P, M.Y, E.P. ve D.P. olduğunu belirledi.

Çalıntı vasıta ve plaka kullanarak olayı gerçekleştirdikleri tayin edilen şüphelilerin yakalanması için İstanbul ve Ankara’bile ameliyat düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan ve akraba oldukları belirlenen 6 şüpheli, Kocaeli Inanma Müdürlüğüne getirildi. Taharri yapılan adreslerde 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Şüphelilerin bankadan sâdır vatandaşları takip ederek gasbettikleri saptandı.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra Gebze Adliyesine irsal edilen şüphelilerden E.P, Ö.P, B.P. ve M.Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, E.P’ye 6 ay süreyle eş hapsi verildi, D.P ise adli kontrol gibi salıverildi.

Öte yandan Gebze’de otopark halindeki otomobilden 310 bin liranın çalınması, asayiş kamerasınca kaydedildi.

İstanbul’un Esenyurt ile Başakşehir ilçelerinde 90 bin avro ve 4 bin liranın gasbedilmesi ile çapul olayına karıştıkları belirleme edilen şüphelilerin, esbak yıllarda bile tahminî 2,5 milyon liralık gasp ve 6 oto arakçılık olayında yer aldıkları ortaya çıkarıldı.

Şüphelilerin bir nice dosyadan arandığı ve haklarında çok sayıda cürüm kaydı bulunduğu öğrenildi.

Share: