Namzet memurken, nakil yapılır mı?

Aday vazifeli, adalık süresi üzere özür durumundan âlem nakil isteyebilir mi?

NAMZET MEMURUN, APAYRI KURUMA NAKLİ

657 mahdut Kanunun 54 maddesinde “… bu müddet içre namzet memurun bambaşka kurumlara nakli yapılamaz.” hükmü saha almaktadır.

Fakat bu hükme rağmen, uygulamaya ana görüşler veren Mehabet Personel Başkanlığı, aday memurun, KPSS ile yerleştiği kuruma naklen geçebileceği yönünde kuruntu vermiştir. Fikir için tıklayınız.

Başka gurur ne demektir, antetli dosyamız için tıklayınız.

GELGEL İÇİ NAKİL

Namzet memurun çekicilik içi naklinde ikili tıpkısı ayrım bulunmaktadır. Kurumların düzlük değiştirmeye yani rotasyona tabi personeli bulunmaktadır.
Bu hususlar, genel olarak, Fehamet Memurlarının Göçüşme Kanalıyla Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğinde düzenlenmiştir. Genel çerçeve yönetmelik adına adlandırılan bu yönetmelikte, aday memurların yönetmelik kapsamında olmadığı buyruk altına alınmıştır.

Aplikasyon ise umumi olarak şu şekildedir. Şayet aday vazifeli, kurumsal yönetmelikte, zorunlu meydan değiştirmeye tabi adına gösterilen ayrımsız unvanda ise eş birlikteliği yahut keyif özrü kabil aynı özre raci nakil talepleri adaylık süresi ortamında yapılmamalıdır. Ancak, aday vazifeli mecburi saha değiştirmeye tabi olarak belirlenen ayrımsız unvanda çalışmıyorsa ve kurumsal yönetmelikte bu konuda aranjman yapılmış ise namzetlik süresi içinde nakli yapılabilir.

Mecburi saha değiştirmeye tabi bire bir unvanda müteharrik namzet memurun bozukluk naklinin yapılmayacağına dair türel açıklamalar amacıyla tıklayınız.

Share: