MHP lideri Bahçeli’den sonraları yardımcısı Cömert Sarp de Sinan Yara ismini kullanmadı

Ulusalcı Akım Partisi (MHP) Umumi Başkanı Çap Bahçeli, bozuk Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in cinayetine ilişik adına sessizliği korurken yaptığı konuşmada üstü ilişkin mesajlar vermişti. Bahçeli’nin kol toplantısındaki açıklamalarının peşi sıra tıpkısı huruç da yardımcısı Semih Yalman’dan geldi.

YALÇIN BIRLIKTE SİNAN ATEŞ’İN İSMİNİ ANMADI

Yalman dahi Bahçeli üzere Sinan Ateş’in ismine yer vermediği açıklamasında, “Davamızı, idealist hareketi ve partimizi ilgilendiren kırılan konulardaki sessizliğimiz, sakın ola kim aczimize yorulmasın!” ifadelerini kullandı.

“HAKKIMIZDAKİ SEFIHANE İTHAMLAR BİRBİRİNİ KOVALAMAKTADIR”

Sert, “MHP’nin siyasa sahnesindeki yapıcı rolünü, soğuk gücünü ve budun nezdindeki itibarını hazmedemeyen kâh çevrelerin, sonuç günlerde yaşanan bazen hadiseleri kulp ederek partimiz aleyhinde bozgunculuk krizlerine girdiği gözlemlenmektedir. Bacanak görünen düşmanlarımızdan da yıldızlı hasımlarımızdan bile siyasi rakiplerimizden de partimize, teşkilatlarımıza ve mensuplarımıza akla hayale gelmedik esassız suçlamalar yöneltilmekte, hakkımızdaki sefihane ithamlar birbirini kovalamaktadır. Tığ sabır ve suhulet gösterdikçe, gün tün eşitliği ve tolerans ikliminde kaldıkça; karışıklık ve fücur erbabı çarklarını daha bir ihtirasla döndürmekte, daha bir cesaretlenip fütursuzlaşmakta, temas zamankinden henüz seviyesiz yöntemlere başvurarak hücumlarını arttırmaktadır” dedi.

“SABIRLIYIZ AMMA ZAYIF ASLA DEĞİLİZ”

Yalçın sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı; “Davamızı, Ülkücü Akım’i ve partimizi ait kırılan konulardaki sessizliğimiz, sakın ola ki aczimize yorulmasın! Hazreti Ali’nin lakonik aynı sözü vardır, ‘Susmak vakardır’ diye niteleyerek… Susup sükût ettiysek; kargaşa kazanını kaynatan dönek, aşağılık ve facirlerin ateşine odun taşınmasına hapsetmek istediğimizdendir. Zaman seçme şeyin ilacıdır. Zaman Zaman sabretmeyi sanmak gerekir. Sabırlıyız ama algın asla değiliz. Beklemesini biliriz ama ikircimli değiliz. Sabrımızı sınayanlara da sahn ve siyaset dersi vermekten takiye etmeyiz. Devir, MHP’nin davasında ve insicamlı politikalarındaki haklılığını gösterecektir. Yeri ve zamanı geldiğinde konuşur; hıyanet, düzen ve kargaşa erbabını susturmasını biliriz. Vakti geldiğinde Hazreti Ali’nin kılıcı Zülfikar olur; yavuz güruhunun ateş yayımcı dillerini kesip bozguncuların boynunu koparırız. MHP’nin acılarına el ovuşturup sevincine buğzedenlerin suretihaktan görünmelerine prim vermeyiz. Timsah gözyaşlarına kanmayız. Hileci pehlivanlara, cali kabadayılara ayakkabı bırakmayız. Blöf atanlara değer etmeyiz. 53 yıldır durduğumuz yerden milimetre oynamayız. Geldiğimiz noktadan dönmeyiz. Akrebin kıskacında yoğrularak sürdürdüğümüz siyasal mücadeleden, tutarlı duruşumuzdan zerrece ödünleme vermeyiz. İlkelerimizi, insicamlı politik duruşumuzu savunmaktan köylü durmayız. Akla Yatkın bildiğimizden belirli, tavrımızı değiştirmeyiz. Biz, yolumuzdan dönmez, hedefimizden sapmayız. MHP; bugüne büyüklüğünde Hakk’ın, hakikatin peşinde olmuştur, çıktı birlikte tıpkı çizgide atılganlık ve kararlılıkla yürüyecektir.

MHP Genel Komutan Yardımcısı Eli Açık Yalman.

“MHP AZİZ MİLLETİMİZİN VARLIK SİGORTASIDIR”

Ahlak, adalet, ehliyet ve değim baştan sona temel düsturlarımız; yalan, fitne ve fesat düşmanımız olmuştur. Bizden görünüp bizi birbirimize düşürmeye çalışanların, üzerimizden siyasi yarar sağlamasına punt vermeyiz. Bizi takip etmek istemeyenlere sabırla haklılığımızı anlatmaktan de ferasetsiz durmayız. bununla birlikte, bizi arkadaş bellemeye niyeti olmayanlara rabıta ve dostluğumuzu heba ve feda etmeyiz. Bize müşkül çıkarmaya, yolumuza bariyer döşemeye çalışanları bertaraf etmesini biliriz. Bizim tarafımız ve yerimiz bellidir. Tarafımız; Türk milleti, yerimiz milletin sinesidir. Yolumuz Dürüstlük, hedefimiz milletin bekasıdır. Türk milleti var oldukça MHP üstelik var olacaktır. MHP, eren milletimizin huzur sigortasıdır ve bu fonksiyonunu yürütme etmesine on paralık kimse bariyer olamayacaktır. Kaknem mahfillerde tezgâhlanan düzensiz oyunlar; MHP’nin bağlanak ve beraberliğini, akva teşkilatlarımızın hayat ve düzenini bozamayacaktır. MHP, 53 yıldır her badireden, her engelden, değme tuzaktan güçlenerek çıkmayı bilmiştir. İtibar suikastları, aleyhimizdeki alacak çalışmaları, partimizi güçten düşürmeye, takatimizi tüketmeye matuf saldırılar, bizi yolumuzdan döndüremeyecektir. Kitleleri şaşırtmaya, ortalığı karıştırmaya, kaos yaratmaya, MHP’nin kurumsal kimliğini lekelemeye çevrik dolap ve tezgâhlar karşısında sunu adaletli yargıcı Türk milletidir. Tığ; Hakk’a ve hakikate inandığımız kadar, milletimizin ferasetine üstelik güveniyoruz. Davranışlar, insanlar, kurumlar, senaryo ve kurgular üzerinden MHP’yi zaafa uğratacağını, ışığının söndürüleceğini vehmedenler aldanmaktadır.

“DAVAMIZIN İSMETİNİN KİRLETİLMESİN İZİN VERMEYECEĞİZ”

MHP, siyasette polar yıldızıdır. MHP; milletimizin kader çizgisinde bir ileri kervanı, istiklal bayrağıdır. Sırtlandığımız mübarek yükü Kızılelma”evet götürmemize, taşıdığımız bayrağı zirveye çıkarmamıza hiç kimse, tek insanoğlu mani olamayacaktır. Bayrağı lekelemeyecek, lekeletmeyeceğiz. Nefislerini zirveye taşımaya mütemayil karışıklık erbabının, davamızın ismetini kirletmesine cevaz vermeyeceğiz. Partimizi zarara uğratmaya, haysiyet ve haysiyetten düşürmeye; milletimizin sinesindeki, yüreğindeki yerini değiştirmeye yeltenenlerin çabaları beyhudedir.

“MHP’YE BAZIÇE KURMAYA ÇABALAYANLAR ZİYANDADIR”

Partimizin millet nezdindeki muhabbet ve kredisini hiç kimse tüketemeyecektir MHP’ye oyun kurmaya, başına tersane açmaya ceht gösterenler ziyandadır. MHP; bugüne kadar değer suikastlarından, kırat ve şeref pusularından güçlenerek çıkmıştır; artık bile çağ değişmeyecektir. MHP camiası; etki tezgâhlara düşmeyecek, bed oyunlara gelmeyecektir. Şehitlerimizin eren ruhları manevi rehberimiz, bize bıraktıkları mücadele azmi nüfuz kaynağımızdır. Kebir Cenabıhak; fasıklarla değil, doğrularla birliktedir!”

Share: