Meclise lokanta, garson, odacı ve memur alınacak

Meclis İdari Teşkilatı kadrolarına vazifeli, beyyine, kameraman, muhabir, montajcı, resimci, alt edip, mühendis, teknikçi, teknikçi, uz, aşçı, garson, çayocakçı, hizmetli ve bulaşıkçı alınacak.

TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı’nda ilk kez göreve başlayacaklar amacıyla Yapılacak Sınavlar Için Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, yazılmış ve yavuklu yahut aplikasyon sınavıyla Ankara’da harıldamak üzere 300 personel alımı yapılacak.

61 memur, 4 kanıt, 3 çekimci, 3 muhabir, 3 kurgucu, 3 fotoğrafhane, 4 madun müellif, 3 mühendis, 7 teknikçi, 24 tekniker, 2 dirayetli, 25 aşevi, 50 garson, 20 çayocakçı ve garson, 28 bulaşıkçı, 60 odacı alımında, yazılı sınavda ÖSYM’nin 2020-2021’de gerçekleştirilen KPSS sonuçları temel alınacak.

Takım unvanlarına bakarak KPSS’den genişlik faziletkâr fakül alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç kalpsiz namzet aday sınava veya aplikasyon sınavına çağrılacak.

Başvuruda bulunacak adayın, Celal Memurları Kanunu’nda yer kayran umumi şartları ve sınav için açılan kadrolar amacıyla aranan şartları taşıması ve KPSS’den sunma bir iki 60 nokta alması gerekecek.

Bugün başlayan başvurular, 20 Temmuz’da sona erecek.

Share: