KPSS-2022/9 tercih süreci başladı

Adaylar, tercihlerini 10-15 Haziran tarihlerinde, KPSS-2022/9 Yeğleme Kılavuzu kurallarına bakarak, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” genel ağ adresinden T.C. etiket numarası ve namzet şifresiyle ferdî yerine yapabilecek

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarında istihdam edilmek üzere Ölçme, Güzel ve Fent Merkezi (ÖSYM) yoluyla yapılacak dubara işlemleri için adayların yeğleme süreci başladı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya bakarak, Bakanlığın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 basit Ululuk Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında istihdam yapılmak amacıyla ÖSYM eliyle hile yapılacak.

Adaylar, tercihlerini 10-15 Haziran tarihlerinde, KPSS-2022/9 Yeğleme Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden T.C. etiket numarası ve aday şifresiyle bireysel olarak yapabilecek.

Adayların yeğleme işlemleri amacıyla kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

Personel Seçilmiş Sınavı
DUYURU
(10 Haziran 2022)

KPSS-2022/9: Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Numara Boşaltmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 mahdut Çap Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam yapılmak amacıyla ÖSYM marifetiyle künde yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/9 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 1015 Haziran 2022 tarihleri ortada yapabileceklerdir. Yeğleme işlemleri, 15 Haziran 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Yeğleme işlemleri, Ek’te yer kayran KPSS-2022/9 Yeğleme Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Etiket Numarası ve namzet şifresi kullanılarak bireysel yerine yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu satır satır incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna nazikâne duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Umumi Bilgiler
SAFIHA-1 Lise Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kontratlı Pozisyonlar

Share: