Karısı amacıyla

Gaziantep’te zinde İsmail Panoğlu, boşanma aşamasında olan eşi R.P.’nin ilk bebeğini doğumdan bilahare ağzına peşkir tıkayarak öldürdüğünü, diğer 2 çocuğuna dahi yol uyguladığını ve ölümle gözdağı ettiğini iddia etmişti. Yaşanan durumlar ve süren davalar zımnında İsmail Panoğlu çocuklarının geçici velayetinin namına verilmesi talebiyle avukatı M. Burak Arslan ile gelişigüzel Gaziantep 3. Sülale Mahkemesi’ne arzuhâl verdi.

GEÇİCİ VELAYETİ ANNEYE VERİLDİ

Eş Mahkemesi sıfatıyla dilekçeyi değerlendiren Gaziantep 3. Karı Mahkemesi hem savlayıcı babayı hem dahi 5 yaşındaki kızı D.P’yi şaşırtıcı bir karar verdi. Henüz önceki çocuğunu bilerek öldürmekten Gaziantep Bati Ceza Mahkemesinde yargılanan ve hakkında iki çocuğu da eziyet yaptığı gelecek sürülen temel R. P’ye, Gaziantep 3. Temel Mahkemesi yoluyla verilen karar ile torunlar D.P ile D.P’nin eğreti velayeti anneye verildi.

GÖZYAŞLARIYLA KIZINI TESLİM ETTİ

Anne R.P’nin çocukları öldürmekle zılgıt ettiğini ve hüküm uyguladığını tamlayan ata İsmail Panoğlu,gönülsüz da olsa, kızının birini annesine konfirmasyon ederken, birlikte kâin 5 yaşındaki D.P’yi birlikte ayn yaşları arasında anneye isabet etmek amacıyla polise teyit etti.

“ANNEME GİTMEK İSTEMİYORUM, BENİ DÖVÜYOR”

Gördüğü şiddetten ortalık annesine müracaat etmek istemeyen D. P, hasretlik haset geldiğinde ise annesinin yaptıklarını anlatarak, içerledi. Yaşadıklarını anlatırken sesi titreyen ve boğazı düğümlenen hasis kız, “Anneme müracaat etmek istemiyorum, annem beni dövüyor. Kardeşim D.P yanımıza gelsin” diyerek konuştu.

“BU ÇOCUĞU ÜSTELIK ÖLDÜRMESİNDEN ENDİŞE EDİYORUM”

HIZ zımnında çocuklarından ayrılmak zorunda kaldığını belirten ağababa İsmail Panoğlu, “Şu dakika çocuğumu annesine tasdik etmeye geldim karakola annesine verilecek. Çocuk annesine müracaat etmek istemiyor. Itimat ekiplerine konfirmasyon ettim çocuğumu, annesi takat uyguluyor ve bir zaman önceki Karı Mahkemesi çocuklarımın velayetini bana verilmesini istiyorum. Çünkü çocuklarımı ego daha bol koruyorum annesi koruyamıyor. 6 ay geçmiş tekrar momentum uygulamıştı. Kızım D.P annesine gezmek istemiyor ağlıyor. Henüz öncesinden önce çocuğumuzu annesi R. P isteyerek öldürdü. Bu çocuğu birlikte öldürmesinden bulut ediyorum. Annesi kızım D. P’yi 2 defadır kasten yaralıyor. Annesine boşamak istemiyorum. Hem D. P’yi hem birlikte D. P’yi anneden alınıp bana doğrulama etmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Evlerinde sonuç nöbet babasına sarılarak, babasından kendisini bırakmamasını talip bayağı kız ile babası, tekraren birbirlerine sarılıp, öptüler.

Share: