Orman Umumi Müdürü, 16 bin 500 personel almak amacıyla talepte bulunduklarını açıkladı

Orman Umumi Müdürü Bekir Karacabey, 2021 yılı 2083 personel alımına ilişik çalışmaların bitmeme ettiğini belirterek, 2022 yılı amacıyla de 10 bini hararet işçisi kalkışmak için mecmu 16 bin 500 personel talebinde bulunduklarını kaydetti.

Yazar Üzen/Memurlar.net

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, yaz aylarında bütün Türkiye’yi ayağı kaldıran orman yangınlarını, alınan önlemleri ve yapılan eleştirileri ‘e değerlendirdi.

Orman yangınları ile mücadelede personelin az kaldığına ilişik eleştirileri birlikte yanıtlayan Karacabey, önümüzdeki sene hep 16.500 personel alımı talebinde bulunduklarını bildirdi.

Karacabey’in personel alımı ve personele ilgili eleştirilerle ait verdiği mesajlar şöyle.

“Emekli olan ve ayrılan personellerin yerine 2020 yılında 6.000 personel alındı. 2021 yılında 2083 personel alımına ilgilendiren icraat devam ediyor. 2022 yılında ise 10.000 cuşiş işçisi, 5.000 muhafaza memuru,1.000 orman mühendis, 500 teknik adam alımı talebinde bulunduk.”

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI YAPILACAK MI?

2020 yılında unvan değişikliği sınavı yapıldı. 2021 yılında ise görevde itila sınavı yapmayı planlıyoruz. Kurumumuzun ihtiyaçları doğrultusunda lüzumlu sınavlar gerçekleştirilecektir.”

‘NİTELİKSİZ DAİRE BAŞKANLARI ATANDI’ İDDİASI”

Kurumumuzda personel atamaları liyakat çerçevesinde yapılıyor. Atanacak personelin yapmış oldukları görevlerdeki başarıları dikkate alınarak atamalar gerçekleştiriliyor.

ORMAN YANGINLARINDA ÖLEN PERSONELİN ŞEHİT SAYILMASI

“Fariza esnasında ahiret yolculuğu eden personellerimize; orman yangınlarını söndürme çalışmaları esnasında ölenlere ve sakatlananlara ödenecek tazminata ilgili talimatname hükümleri doğrultusunda ödence ödenmekte ve antrparantez OGM vakfı marifetiyle müzaheret kampanyaları düzenlenmektedir. Hava aidiyeti yardımıyla personellerimiz tek mağdurluk yaşamamaktadır.

Yangınlarda hayatını kaybeden personelimizin şehit sayılması için talepte bulunduk. TBMM açıldığında bu konunun gündeme geleceğini düşünüyoruz. ” Orman yangınlarında, belediyeler iskân yerlerinde mahdut kaldı

Share: