İstanbul Havalimanı şişman, mebzul ve hep tıkır tıkır işliyor

Avrupa’daki balaban havayollarında misil iptalleri ve kaybolan bavullarla yolculuklar çileye dönüşürken, THY ayrımsız günde 260 binden çok yaya taşıyarak yüzde 87 doluluğa ulaştı. İstanbul Havalimanı da yolcularına nazik konfor sunuyor.

İstanbul Havalimanı, dünyanın bildirme iyileri beyninde girdi. 4 sene evvel açılan havalimanını yabancı yolcular değerlendirdi. Patricha isimli İngiltereli eğreti, havalimanının haddinden fazla şişman olduğunu, uçağa binmeden müstelzim işler üzere fazla ayakyolu harcamadıklarını söyleyerek “Bu haddinden fazla avantajlı, Londra’daki havalimanlarının işleyişine benziyor diyebilirim.” dedi. Belçikalı Natali ise havalimanına hayran kaldığını rapor ederek şöyle konuştu: Havalimana evvel geldiğimde fotoğraflarını çekip eşime yolladım ikimiz birlikte hayran kaldık, haddinden fazla iri, gündeş ve aksata yapabileceğim bir nice mağaza var. Londra’dan geliyorum, oranın hava meydanı ile kıyaslayacak olursam çokça elan iyi ve şişman.

DEĞME ŞEY MUTASAVVER

Zalim tabiiyetli Maria ise İstanbul Hava Meydanı’na ikinci el geldiğini belirterek “İstanbul haddinden fazla iri ve neşeli aynı kent olmasına karşın havalimanında haddinden fazla fazla insan yığılmıyor, zira haddinden fazla balaban ve güçlenmiş tıpkı sistemi var. Rusya’nın havalimanları daha yoz ve kaotik. Yolcuların konforu için seçme husus düşünülmüş.” dedi. Ürdün’den gelen Rawaa, “İstanbul Havalimanını sıkça kullanıyoruz, haddinden fazla balaban ve etkileyici. Hep ve hizmet gür işliyor, biletimi bilcümle buradan alıyorum.” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN YERYÜZÜ MODERNİ

Tayvandan mevrut bire bir turist da “Bu havalimanını 4. misil kullanıyoruz, beribenzer çokça nazik ve delici, buradaki çalışanlar çokça hayırhah ve arkadaş canlısı. Tayvan’daki hava meydanı elan siktirici ve uçuşunuz için ayrıntılı saatler beklemek zorunda kalıyorsunuz, değişik departmanlar olduğu için tez etmenize gerek kalmıyor.” diye konuştu. Nijerli Muhammed ise şunları söyledi: İstanbul havalimanı bence dünyanın en evire çevire ve gündeş havalimanlarından.

THY’den rekor üzerine rekor

Türk Çekicilik Yolları (THY) bir günde 260 binden fazla gelgeç taşıyarak yüzdelik 87 doluluğa ulaştı. THY Matbuat Müşaviri Yahya Üstün, simge taşıyıcı havayolunun 15 Temmuz’dahi doluluk rekoru kırdığını açıkladı. Mavera yandan, havacılık güvenliği ve iz derecelendirme kuruluşu ‘AirlineRatings.com’ eliyle 2022 yılı dünyanın en dolgunca havayolları listesinde THY önceki 10’a girdi.

Avustralya merkezli derecelendirme kuruluşunun dünyanın yeryüzü gani havayolları listesinde bir numara tam Şimendifer Havayolları, ikinci tam Bakir Zelanda’nın alem taşıyıcı havayolu şirketi Air New Zeland, üçüncü sırada iseBAE merkezli Etihad Airways bulunurken THY 9’uncu sırada meydan aldı. Listede THY, Avrupa’nın genişlik ferah havayolu adına belirlendi.

Saliha Engin

Share: