İkinci Haysiyet Şeker Hastalığı vakasında ikinci murafaa

Eskişehir’üstelik sokakta çekişme ettiği eşini ve kızını bıçaklayan Afganistan tabiiyetli Abdulkadir A. ve onu bıçakla yaralayan Tolga D.’nin yargılandığı davanın ikinci duruşmasında, Afganistan uyruklu sanığın eşi Shahnaz N. ve kızı Nasım Gol A. mahkemedeki ifadesinde eşinden şikayetçi olmadığını söyledi.

Eskişehir 4. Ağır Sıklet Ukubet Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında vakfedilmiş sanık Abdulkadir A. duruşma salonunda amade bulundu. Tutuklanmadan sanıklar A.C.Ö., H.Ş., Şükrü T. ve Miğfer D. duruşmaya katıldı. Duruşmaya Afganistan tabiiyetli eşi eliyle bıçakla yaralanan Shahnaz N. ile kızı Nasım Gol A. dahi katıldı.

“Eşimden şikayetçi değilim”

İlk duruşmaya tedavisi dolayısıyla katılamayan Shahnaz N. mahkemede esasen geçenleri anlattı. Şikâyetçi Shahnaz N. ifadesinde, “Ben bu konuda anket aşamasında ayrıntılı bire bir beyanda bulundum. O beyanlarımı aynen yine ediyorum. Kızım teehhül etmek istiyordu, eşimin buna rızası yoktu. Görüngü haset kızıma yüzük almaya gitmiştik. Dönüşte yolda eşim ile karşılaştık. Hiçbir molekül söylemeden bıçakla benim koluma vurdu, ego yere düştüm. Henüz sonra kalktım. O esnada 4-5 gailesiz eşimi tutmaya çalışıyorlardı. Çoluk Çocuk eşimi bıraktıktan sonradan eşim benim akıl bölgeme bıçakla tıpkısı posta elan vurdu. Ben tekrar yere düştüm. O esnada gençler eşime tekme ile vuruyorlardı. Eşim de yere düşmüştü. Ben kızımın bıçaklandığını görmedim ancak kızım sırtından bıçaklandığını söylemişti. Eşim yukarı akla yatkın koşarken 4-5 yaşama da arkasından gidiyordu. Henüz bilahare duvarın dibindeyken bayıldım, sonrasını hatırlamıyorum. Eşimden şikayetçi değilim. Davaya katılmak istemiyorum” dedi.

“Babam, annemin karnına, benim da sırtıma bıçakla vurdu”

Babasından şikayetçi olmadığını belirten Nasım Gol A. bile, “Görüngü tarihinde annem ile yürürken babam karşımıza bundan sonra. Bıçakla anneme vurdu, daha sonraları 4-5 zihayat ayırmaya çalıştılar. Babama tekmeyle de vurdular. Henüz sonraları şahıslar babamı bıraktılar. Babam sonrasında annemin karnına bir kat bıçakla vurdu. Benim dahi sırtıma bıçakla vurdu. Fenomen sırasında ekolojik ortam az buçuk karanlıktı. O esnada gençlerin ne yaptığını göremedim. Babam henüz bilahare görüngü yerinden kaçtı. Gençler dahi onun peşi sıra gittiler. Şikayetçi değilim, davaya karışmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti sanık Abdulkadir A.’nın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı müstakbel benzeri tarihe erteledi.

Olayın geçmişi

Iş Mahallesi Ertaş Caddesi’nde Afganistan tabiiyetli Abdulkadir A. (62) ile eşi Shahnaz N. (47) ve kızı Nasım Gol A. (32) ortada tartışma daha çok. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesiyle Abdulkadir A., üzerinde taşıdığı bıçakla eşini ve kızını yaraladı. Yoldan geçerken olayı gören Miğfer D. (19) ve arkadaşları kavgayı fethetmek için ailenin yanına gitti. Çıkan arbedede Miğfer D., bıçakla Abdulkadir A.’yı yaraladı. Arkadaşı Tolga D.’ye muavenet etmek amacıyla olaya müdahale fail Hüseyin Ş. ise arbedede bıçakla ayağından yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine görüngü namına 112 Ivedili Servis ekipleri irsal edildi. Kavgada yaralanan Shahnaz N. ve Abdulkadir A. ile kızları Nasım Gol A. görüngü adına mevrut sağlık ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’hangi kaldırıldı. Polis ekiplerince görüngü yerinde gözaltına alınan Miğfer D. ise emniyetteki sorgusunun arkası sıra adliyeye atıf edildi. Çıkarıldığı sulh ceza mahkemesince tutuklanan Miğfer D. cezaevine gönderildi. Tolga D. avukatının itirazı üzerine adli taharri gibi başıboş bırakılırken, yabansı Abdulkadir A. ise 6 aktarılma sonra tedavisinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Share: